Ułatwienia dostępu

Grand Prix Małopolski

Julia TrojanowskaZa nami II runda Okręgowych Zawodów Pływackich z cyklu Grand Prix Małopolski. Choć mogłoby się wydawać, że do Oświęcimia przyjadą zawodnicy z naszego regionu, to w najważniejszych zawodach w kalendarzu pływackim udział wzięło blisko 300 pływaków z 45 klubów województwa małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, opolskiego, mazowieckiego i lubuskiego. Zawodnicy rywalizowali na długim basenie w następujących kategoriach wiekowych 14 – latków, 15-16 latków, 17 – latków i starszych.

W zawodach, pod okiem swojego trenera Jacka Michałowskiego, udział wzięła skromna, ale silna reprezentacja sądeckich pływaków. Dwie 14- letnie Julki Trojanowska i Basta oraz 15 – letni Wojtek Nowak. Swoimi mocnymi startami uplasowali STP na 14 pozycji w klasyfikacji generalnej na 45 klubów. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie poprzedzające nas kluby, uzyskały swoje lokaty dzięki znacznie większej ilości startujących zawodników (dla uzmysłowienia różnicy, gospodarze Unii Oświęcim  z 1. miejsca w tej klasyfikacji, wystawili 69 zawodników). W statystyce medalowej, czyli ilości zdobytych medali nasza niepozorna grupa zajęła bardzo wysoką 6 lokatę, z 6 medalami na koncie, na 10 łącznych startów.

Indywidualnie, spośród całej trójki najlepiej zaprezentowała się Julia Trojanowska, która każdy swój start zakończyła na podium. W wyścigu na 100m stylem dowolnym uzyskała czas 1:01.14, w stylu motylkowym dopłynęła w 1:08.14, zaś na 200m stylem dowolnym dotknęła ściany w 2 minuty 16 sekund i 60 setnych. Każdy z tych wyścigów zakończyła na najwyższym stopniu podium. Swój ostatni, wieczorny start na 400m stylem dowolnym zamknęła z czasem 4:58.70 zajmując 2. miejsce. Jednocześnie została sklasyfikowana na 3 pozycji najlepszej zawodniczki. Julka Basta wystartowała 3 – krotnie. Na dystansie 200m stylem motylkowym zdobyła 1. miejsce z czasem 2:45.00. 200m stylem klasycznym w czasie 2:57.90 pozwoliło jej zdobyć 3 stopień podium, zaś w tym samym stylu na dystansie 100m uplasowała się na 4 pozycji z czasem 1:23.42. Wojtek wystartował w swoich koronnych konkurencjach. Na 200m stylem klasycznym zajął 5. miejsce z czasem 2:41.93, tym samym stylem 100 metrów uzyskał wynik 1:12.44 i 6 pozycję. Na 200 metrów stylem zmiennym ukończył wyścig z czasem 2:30.08 i 10. miejsce. W jego przypadku należy zwrócić uwagę na fakt, iż klasyfikacja odbywała się w podwójnym roczniku. Bez wątpienia ciężka praca trenera i zawodników uwieńczona została sukcesem.

Julia Trojanowska Julia Trojanowska Julia Trojanowska Julia TrojanowskaJulia Trojanowska