Ułatwienia dostępu

Jubileuszowy Puchar Solnego Miasta

MKS STP Nowy SączZ początkiem marca dla sądeckich pływaków rozpoczął się nowy sezon startowy. Po dwumiesięcznej przerwie błękitni stanęli na platformie startowej X edycji Zawodów Pływackich o Puchar Solnego Miasta. W zawodach cieszących się ogromnym zainteresowaniem udział wzięło 440. zawodników z 31. klubów województwa małopolskiego, opolskiego, śląskiego i mazowieckiego. Okrągła X edycja, zmagań pływackich w Wieliczce poszerzona została o liczne konkurencje w porównaniu z dotychczasową formułą. W pierwszym bloku zawodów na słupkach startowych stanęli 9 – latki i młodsi, ścigając się na dystansach 25m. W drugim zaś 10 – 13 latki, rywalizując w konkurencjach na dystansie 50, 100, 200m.

• Świdrak Kacper – 1. brązowy medal.

Po pierwszej edycji, najlepszymi zawodniczkami w kategorii 9 lat i 10 lat zostały odpowiednio Milena Leśnik i Katarzyna Kuźma (podopieczne trenerki Joanny Paszka), które odebrały Solne Puchary i nagrody rzeczowe.

W klasyfikacji medalowej MKS STP Nowy Sącz zajął III miejsce, tuż za gospodarzami i pływakami z Kędzierzyna Koźla. Przed nami jeszcze dwie edycje tych zawodów. Miejmy nadzieję, że sądeczanie utrzymają swój wysoki poziom. Trzymamy kciuki.