Ułatwienia dostępu

Zimowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego

Zawodnicy STP podczas Mistrzostw Okręgu8 i 9 grudnia 2023 to dni, które zapiszą się złotymi zgłoskami w historii klubu STP Nowy Sącz.

To w tych dniach, 20 osobowa reprezentacja klubu wzięła udział w Mistrzostwach Województwa  Małopolskiego Dzieci i Młodzików, które odbywały się na pływalni w Oświęcimiu.

Na oświęcimskim basenie zagościło 478 zawodniczek i zawodników z 25 klubów pływackich z całej Małopolski.

W ciągu dwóch dni zmagań nasi zawodnicy zdobyli 18 złotych, 10 srebrnych i 8 brązowych medali, co pozwoliło nam na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji medalowej, ustępując jedynie 78-osobowej reprezentacji Szkoły Mistrzostwa Sportowego Galicja Kraków.

W piątek swoje starty rozpoczęli zawodnicy 11, 12 i 13-letni oraz dwóch naszych dziesięciolatków, Jan Rylewicz i Jakub Piętka, którzy wraz z 11-letnimi Marcelem oraz Oliwierem Świdrakami wystartowali w sztafecie 4x100m stylem dowolnym w kategorii wiekowej 11 lat zdobywając 2. miejsce. W tym dniu wystartowała również sztafeta dziewcząt na tym samym dystansie w kategorii wiekowej 12 lat, w skład której weszły: Anna Brońska /12 lat/, Milena Leśnik /12 lat/ Łucja Podgórska /11 lat/ oraz Maja Bocheńska /12 lat/ zajmując ostatecznie 3. miejsce na podium.

Czytaj więcej...

Dwa weekendy zawodów w Oświęcimiu za nami!

IMG 20231122 WA0000Trochę z opóźnieniem, ale chcielibyśmy podsumować ostatnie dwa weekendy startów naszych zawodników… a działo się dużo.

Pierwsze zawody to oczywiście Małopolskie Zawody Wytrzymałości i Wszechstronności w Pływaniu, które odbyły się 12 listopada w Oświęcimiu. Do zawodów zgłosiło się 366 zawodniczek i zawodników z 20 klubów, w tym 18 osobowa reprezentacja MKS STP Nowy Sącz.

Zawody zostały podzielona na dwa bloki. W pierwszym bloku wystartowali zawodnicy 10 i 11-letni pod opieka trenerki Joanny Paszki, w drugim popołudniowym zawodnicy 12 i 13-letni pod opieka trenera Jacka Michałowskiego.

Jak zwykle nasza reprezentacja nie zawiodła oczekiwań zarówno trenerów, jak i kibiców wygrywając ranking medalowy!!! Zdobywamy łącznie 16 medali, w tym 9 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe.

Na szczególna uwagę zasługuje występ naszych 10-letnich chłopców, którzy w swojej kategorii wiekowej na dystansie 200 m stylem dowolnym zajęli całe podium / 1. miejsce - Jan Rylewicz, 2. miejsce - Jakub Piętka, 3. miejsce - Piotr Nowak/.

Pozostałe wyniki naszych zawodniczek i zawodników, którzy stanęli na podium podczas tych zawodów:

Czytaj więcej...

Weekend pod znakiem Lig Pływackich

20231029 134857W ostatni weekend października zawodniczki i zawodnicy MKS STP wystartowali w dwóch ligach pływackich z cyklu "Sobota pływacka" oraz "Małopolska Liga Dzieci".

Do Oświęcimia 28 października na "Sobotę Pływacką" pod okiem trenera Jacka Michałowskiego, pojechała ośmioosobowa reprezentacja 11, 12 i 13-latków, w skład której weszli: Bocheńska Maja, Brońska Anna, Jędrzejczyk Julia, Łucja Podgórska, Dyrek Mikołaj, Piętka Adam, Świdrak Marcel oraz Świdrak Oliwier.

Zawody w Oświęcimiu stały pod znakiem wszechstronności stylowej, gdyż każdy zawodnik startował w tym dniu w aż 5 konkurencjach. Podczas całodziennych zmagań, w których łącznie wzięło udział 272 zawodników z 17 klubów, nasi pływacy stawali 6-krotnie na podium, zdobywając 1🥈srebrny i 5🥉brązowych medali.

W punktacji generalnej dwie zawodniczki i jeden zawodnik znaleźli się w pierwszej dziesiątce najbardziej wszechstronnych pływaków:

 • Anna Brońska – 3. miejsce w kategorii wiekowej 12 lat
 • Łucja Podgórska – 3. miejsce w kategorii wiekowej 11 lat
 • Oliwier Świdrak – 5. miejsce w kategorii wiekowej 11 lat

Przy okazji składamy serdeczne życzenia i dalszego rozwoju dla klubu UKS Ósemka Oświęcim, który w tym dniu obchodził swoje 20-lecie.

Natomiast w niedzielę 29 października, zawodniczki i zawodnicy 10 lat i młodsi wybrali się z trenerką Joanną i Maritą do Tarnowa na "Małopolską Ligę Dzieci" – Memoriał Andrzeja Kiełbusiewicza.

W skład reprezentacji weszli: Bocheńska Hanna, Bodziony Piotr, Gruca Filip, Jojczyk Franciszek, Krzak Joanna, Krzak Zofia, Kurzeja Małgorzata, Lichowski Łukasz, Matras Katarzyna, Mordarska Lilianna, Nowak Kacper, Nowak Piotr, Opoka Antonina, Piętka Jakub, Pociecha Oskar, Rylewicz Jan.

W 15 konkurencjach, które zostały rozegrane pod czujnym okiem Sędziego Głównego, którego funkcje w tym dniu pełnił nasz „Prezes” Marek Ruchała "błękitni" zdobyli łącznie 21 medali, w tym 15🥇złotych, 5🥈srebrnych i 1🥉brązowy! Tym samym z ogromną przewagą wygrywamy bezapelacyjnie klasyfikacje medalową zawodów, w których wzięło udział 289 pływaków z 13 klubów z Małopolski. 

W konkurencji sztafet 6x25m st. dowolnym, także nie mamy sobie równych. Wszyscy dali z siebie 100%, a nawet więcej ;) O mocy naszego zespołu może świadczyć fakt, iż w jego składzie znalazło się dwóch zawodników młodszych niż w pozostałych ekipach, które startowały. Skład zwycięskiej sztafety wg kolejności startu: Jan Rylewicz, Franciszek Jojczyk, Lilianna Mordarska, Kacper Nowak, Piotr Nowak i Filip Gruca.

Czytaj więcej...

Zwyciężamy w Brzesku !!!

20231021 083713Podczas II Ogólnopolskich Zawodów Pływackich o Puchar Stowarzyszenia BOSiR Team, które odbyły się 21 października w Brzesku, nasi zawodnicy wywalczyli 1. miejsce zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i medalowej!!! BRAWO!!!

Błękitni zawodnicy rywalizowali w 14 konkurencjach, zdobywając łącznie 42 medale, w tym 21 złotych, 13 srebrnych i 8 brązowych.

Nasze sztafety w konkurencji 4x50m stylem zmiennym, gdzie suma wieku startujących zawodników nie mogła przekroczyć 43 lat, zdobyły 2 i 3. miejsce ustępując jedynie reprezentacji gospodarzy.

W klasyfikacji na najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników miejsca na podium zajęli:

 • Lilianna Mordarska  – 1. miejsce w klasyfikacji dziewcząt 9-letnich
 • Jan Rylewicz – 1. miejsce w klasyfikacji wśród chłopców 10-letnich
 • Filip Gruca  – 2. miejsce w klasyfikacji wśród chłopców 9-letnich
 • Milena Leśnik –  2. miejsce w klasyfikacji dziewcząt 12-letnich
 • Katarzyna Matras – 2. miejsce w klasyfikacji dziewcząt 9-letnich
 • Piotr Nowak – 2. miejsce w klasyfikacji wśród chłopców 10-letnich
 • Anna Brońska – 3. miejsce wśród zawodniczek 12-letnich
 • Zofia Krzak – 3. miejsce wśród zawodniczek 10-letnich
 • Łucja Podgórska – 3. miejsce wśród zawodniczek 11-letnich
 • Marcel Świdrak – 3. miejsce w klasyfikacji wśród chłopców 11-letnich

Serdeczne podziękowania należą się oczywiści wszystkim zawodniczkom i zawodnikom - każdy swoim startem dołożył "cegiełkę" do wygranej w klasyfikacji drużynowej. Cieszą oczywiście nowe rekordy życiowe naszych podopiecznych... niektórzy porządnie zaszaleli ;)

W Lublinie podczas dwudniowych zawodów z cyklu Otylia Swim Cup, nasza zawodniczka Małgorzata Kurzeja w swoich startach zajęła cztery x 4 miejsce i raz 5.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom.

Poniżej medaliści i ich czasy w poszczególnych konkurencjach:

Czytaj więcej...

Powrót do rywalizacji po wakacjach

20231001 101737Za nami pierwsze zawody po przerwie wakacyjnej. Nasi zawodnicy startowali na dwóch imprezach pływackich, w Nowym Targu gdzie pojechało 35 pływaczek i pływaków oraz w Kaliszu gdzie wystartowały 2 pływaczki.

Na Podhalu nasi zawodnicy zmierzyli się ze swoimi koleżankami i kolegami podczas II Rundy Zawodów Pływackich o Puchar Burmistrza Nowego Targu. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 218 dziewcząt i chłopców.

Po rozegraniu 12 konkurencji zdobywamy łącznie 41 medali, w tym 18 złotych, 11 srebrnych i 12 brązowych. Tym samym zajmujemy pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

Nasze sztafety, zarówno w kategorii wiekowej 9 lat i młodsi / w składzie: Lilianna Mordarska, Katarzyna Matras, Filip Gruca, Oskar Pociecha / oraz w kategorii 10-16 lat / w składzie: Katarzyna Kuźma, Zofia Kamińska, Kacper Świdrak, Mateusz Hanula /  zajęły I miejsca!

Czytaj więcej...

Sezon 2024:

Zawodów

14

Złotych medali

119

Srebrnych medali

80

Brązowych medali

58