Ułatwienia dostępu

Sezon 2024:

Zawodów

11

Złotych medali

95

Srebrnych medali

62

Brązowych medali

48

Co oni zrobili ?! ?! ?!

20240519 140629W dniach 18-19 maja na pływalni w Oświęcimiu odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Pływaniu Dzieci i Młodzików.

20-osobowa reprezentacja naszego klubu, w skład której weszli: Hanna Bocheńska, Maja Bocheńska, Anna Brońska, Mikołaj Dyrek, Filip Gruca, Julia Jędrzejczyk, Zofia Krzak, Małgorzata Kurzeja, Filip Kuźma, Łukasz Lichowski, Katarzyna Matras, Lilianna Mordarska, Piotr Nowak, Antonina Opoka, Jakub Piętka, Oskar Pociecha, Łucja Podgórska, Jan Rylewicz, Marcel Świdrak i Oliwier Świdrak, rywalizując w gronie 450 zawodniczek i zawodników z 24 klubów z całej Małopolski, osiągnęła ogromny sukces WYGRYWAJĄC KLASYFIKACJĘ MEDALOWĄ ZAWODÓW!!! Łącznie zdobyliśmy 43 medale, w tym 22 złotych🥇, 12 srebrnych🥈 i 9 brązowych🥉.

Jakby tego było mało, to nasi zawodnicy wygrali klasyfikację drużynową w kategorii 10 - 11 lat!!!

Niesamowicie spisały się sztafety dziewcząt i chłopców 11-letnich wspieranych przez dwoje 10-latków, które wygrały wszystkie swoje starty na dystansach 4x50m st. dowolnym, 4x50m st. zmiennym i 4x100m st. dowolnym. WIELKIE BRAWA !!!

Składy naszych ZŁOTYCH sztafet:

  • Dziewczęta: Zofia Krzak 11 lat, Małgorzata Kurzeja 11 lat, Lilianna Mordarska 10 lat, Antonina Opoka 11 lat
  • Chłopcy: Filip Gruca 10 lat, Piotr Nowak 11 lat, Jakub Piętka 11 lat, Jan Rylewicz 11 lat 

W gronie najlepszych zawodników mistrzostw znalazła się prawie połowa naszych pływaków:

  • Lilianna Mordarska 1. miejsce - w kat. 10-latek
  • Jan Rylewicz 1. miejsce - w kat. 11-latków
  • Katarzyna Matras 2. miejsce - w kat. 10-latek
  • Piotr Nowak 3. miejsce - w kat. 11-latków
  • Małgorzata Kurzeja 4. miejsce - w kat. 11-latek
  • Krzak Zofia 5. miejsce - w kat. 11-latek
  • Filip Gruca 6. miejsce - w kat. 10-latków
  • Jakub Piętka 7. miejsce - w kat. 11-latków
  • Anna Brońska 10. miejsce - w kat. 13-latek
Czytaj więcej...

41 medali przywozimy z gór

Medale z zawodówZawody o Puchar Burmistrza Nowego Targu - Runda I rozpoczęliśmy w wielkim stylu zajmując 1. miejsce w klasyfikacji medalowej 😃😃💪💪💪

Nasi zawodnicy zdobyli dla klubu 41 medali!!! 17 złotych 🥇🥇, 18 srebrnych 🥈🥈 i 6 brązowych 🥉🥉.

Gratulacje dla wszystkich zawodników 👏👏 trzymamy kciuki za dalsze sukcesy i  życiówki 😃🏊‍♀️🏊‍♂️

Wyniki indywidualne:

25m stylem dowolnym:

  • 🥇1. miejsce - Michał Gromala (kat. 7 lat i młodsi)
  • 🥈2. miejsce - Franciszek Jojczyk (kat. 8 lat)
  • 🥈2. miejsce - Blanka Świdrak (kat. 7 lat i młodsi)
  • 🥉3. miejsce - Anna Baran (kat. 7 lat i młodsi)
  • 🥉3. miejsce - Kacper Nowak (kat. 8 lat)
  • 4. miejsce - Patrycja Tokarczyk (kat. 7 lat i młodsi)
  • 5. miejsce - Michalina Barycz (kat. 8 lat)
  • 6. miejsce - Oskar Kotaś (kat. 8 lat)
Czytaj więcej...

W Solnym Mieście pływamy niczym delfiny

Zawodnicy STP

Solne Miasto sprzyja naszym pływakom w zdobywaniu całej masy medali oraz rekordów życiowych. 

Wczoraj, nasza 37-osobowa ekipa zmierzyła się w Wieliczce z 363 pływakami z 28 klubów z Małopolski, Śląska oraz Podkarpacia. 

Świetne starty naszych zawodników, okraszane bardzo często rekordami życiowymi (takimi nawet, że ho ho ;)) sprawiły, że z zawodów przywozimy 32 medale (11🥇, 12🥈 i 9 🥉), 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz medalowej!!!

Najlepszymi zawodnikami tej edycji zawodów zostali:

  • 1. miejsce - Lilianna Mordarska - kat. 10 lat
  • 1. miejsce - Jan Rylewicz - kat. 11 lat
  • 2. miejsce - Katarzyna Matras - kat. 10 lat
  • 2. miejsce - Kacper Nowak - kat. 8 lat
  • 2. miejsce - Jakub Piętka - kat. 11 lat
  • 3. miejsce - Franciszek Jojczyk - kat. 8 lat
  • 3. miejsce - Katarzyna Kuźma - kat. 14 lat

Świetnie spisały się nasze dwie sztafety - dziewczęta w składzie: Lilianna Mordarska, Maja Bocheńska, Katarzyna Matras oraz Katarzyna Kuźma w pięknym stylu wywalczyły złoto, a nasi panowie w składzie: Adam Piętka, Piotr Nowak, Jakub Piętka oraz Jan Rylewicz, po dramatycznej walce do ostatnich centymetrów wypływali brąz.

Gratulacje dla wszystkich błękitnych pływaków - dzięki pełnej mobilizacji, koncentracji i ogromnemu duchowi walki pokazaliście się z jak najlepszej strony. (P.S. Brak telefonów komórkowych zapewne też się do tego przyczynił ;D)

Czytaj więcej...

MOCNA sobota w wykonaniu naszych pływaków

20231112 090107Kolejny sukces błękitnych 🏆 Już po raz drugi w tym roku nasi zawodnicy 10 lat i młodsi wywalczyli w Małopolskiej Lidze Dzieci w Oświęcimiu 1. miejsce w klasyfikacji medalowej!!! Jak duży jest to sukces może świadczyć fakt, iż w naszej kadrze znalazło się 8 zawodników naprzeciw 331 zawodników z 19 klubów z Małopolski. Nasza kolekcja została powiększona o 7 złotych 🥇🥇🥇🥇🥇🥇🥇, 3 srebrne 🥈🥈🥈 i 2 brązowe 🥉🥉 krążki. Trójce naszych ośmiolatków udało się wywalczyć także 3. miejsce w punktacji drużynowej.

Wszystkim zawodnikom BAAAARDZO GRATULUIJEMY i życzymy wytrwałości w kolejnych startach 💪💪💪🏊‍♀️🏊‍♂️🏊‍♀️🏊‍♂️

Indywidualne osiągnięcia:

50m stylem dowolnym:

  • 1. miejsce - Katarzyna Matras 🥇 (kat. 10 lat)
  • 4. miejsce - Filip Gruca (kat. 10 lat)
  • 26. miejsce - Piotr Bodziony (kat. 10 lat)

25m stylem dowolnym:

  • 6. miejsce - Lilianna Błaszczyk (kat. 8 lat)
Czytaj więcej...

Dębica - Feniks Pool Party 4 edycja

436351021 399967316171650 3155792608370746571 nW dniach 13-14 kwietnia br. odbyły się zawody pływackie w Dębicy - Feniks Pool Party.

W dwudniowej rywalizacji wystartowali i nasi zawodnicy: Karolina Kurzeja, Katarzyna Kuźma i Adam Piętka.

Na podium stanęła Karolina Kurzeja zdobywając brąz na 100m stylem motylkowym 🥉. Równie wysoko, bo na czwartym miejscu uplasowała się na 200m stylem zmiennym 🏊‍♀️

Bardzo dobrymi wynikami może poszczycić się także Katarzyna Kuźma, która zajęła w finale 5 m-ce na 50m stylem dowolnym oraz 6 m-ce na 50m stylem klasycznym.

Gratulujemy zawodnikom osiągniętych wyników i determinacji 💪💪💪

Czytaj więcej...

Liczby nie kłamią - jesteśmy w formie!

20240413 165238Z Soboty Pływackiej w Oświęcimiu czternastu naszych zawodników przywozi 12 medali 💪💪🏅🏅🏅. Daje nam to 5. miejsce w klasyfikacji medalowej - co warte podkreślenia klasyfikacja ta była połączona z rozgrywanym w tym samym czasie Grand Prix Małopolski. Na starcie stanęło więc ponad 600 zawodników z 43 klubów z całej Polski. 

Wśród najlepszych zawodników 11-letnich znaleźli się:

  • Jan Rylewicz - 1. miejsce 🥇
  • Jakub Piętka - 3. miejsce 🥉
  • Piotr Nowak - 4. miejsce

Najlepszymi zawodniczkami 11-letnimi okazały się:

  • Zofia Krzak - 3. miejsce 🥉
  • Małgorzata Kurzeja - 4. miejsce

W konkurencjach indywidualnym nasi błękitni zdobyli:

Czytaj więcej...