Ułatwienia dostępu

VI Sobota Pływacka z Rekordem Okręgu Małopolskiego…

STP Nowy Sącz13 maja na oświęcimskiej pływalni odbyła się VI Runda Soboty Pływackiej. 180 uczestników z 18 klubów Małopolski i Śląska rywalizowało w 16 indywidualnych i 6 drużynowych konkurencjach.

Najlepiej spośród czternastu zawodników w barwach błękitnych zapisał się Filip Mordarski, który w trzech startach, stanął na najwyższym stopniu podium. Po raz kolejny 13-latek udowodnił że nie tylko start, ale ustanowienie rekordu na zawodach jest dla niego celem do osiągnięcia. Tak było i tym razem. Na dystansie 100 m stylem dowolnym uzyskał czas 57.95 ustanawiając  Rekord Okręgu Małopolskiego

Rok młodsze koleżanki Filipa w składzie: Piętka Zuzanna, Basta Julia, Trojanowska Julia i Mucha Lena również wdrapały się na najwyższy stopień podium wygrywając sztafetę 4x50 m stylem dowolnym uzyskując czas 2:07.75. Brązowy medal wywalczyła Julia Trojanowska w konkurencji 100m stylem klasycznym dotykając ściany w czasie 1:28.73 i Mateusz Mółka na tym samym dystansie w czasie 1:42.04.

W statystyce medalowej MKS STP uplasował się ostatecznie w połowie stawki z 4 złotymi i 2 brązowymi medalami.

W najlepszej dziesiątce zawodników znaleźli się:

• Mordarski Filip – 1 pozycja – NAJLEPSZY ZAWODNIK
  • Leśniak Franciszek – 7 pozycja
  • Mucha Lena – 9 pozycja
  • Piętka Zuzanna – 9 pozycja
  • Mółka Mateusz – 10 pozycja.

Ranga, wysoki poziom zawodów i duża konkurencja wśród najlepszych zawodników Małopolski napawają z jednej strony optymizmem i dumą, z drugiej zaś motywują do dalszej ciężkiej pracy!!!