Ułatwienia dostępu

Puchar Solnego Miasta z udziałem zawodników STP "w pełnej obstawie"

Puchar Solnego Miasta - Runda I - WieliczkaW przeddzień rozpoczynających się ferii zimowych zawodnicy MKS STP Nowy Sącz wzięli udział w pierwszej rundzie zawodów pływackich o Puchar Solnego Miasta Wieliczka. Ponad 400 zawodników, z 6 województw (31 klubów) Polski i Czech rywalizowało w 26 konkurencjach indywidualnych rozgrywanych w 6 kategoriach wiekowych.

W zawodach wzięli również udział świeżo upieczeni sędziowie pływaccy: prezes, sekretarz i zawodnicy z najstarzej grupy wiekowej Klubu.
Początek zawodów to start 5 letniej Małgosi Kurzei na dystansie 25metrów stylem dowolnym i grzbietowym, która odebrała statuetkę najmłodszej zawodniczki. Jej starsza siostra Karolina, w kategorii 9 latków zdobyła Puchar Solnego Miasta. 8 letnia Katarzyna Kuźma zajęła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej i odebrała statuetkę za swoje starty, zaś 7 letnia Ania Brońska uplasowała się na 4 miejscu ustępując jedynie starszym koleżankom. Jej rówieśniczki Hania Kliś i Milena Leśnik w generalnej klasyfikacji zajęły ex aequo 9 miejsce. W tym bloku startowym zmagania podjęli również najmłodsi zawodnicy STP, którzy po dwóch startach zajęli: Adam Maciak 3 miejsce w kategorii 8 latków, Obrzud Łukasz 7 i Bodziony Filip 8 miejsce w tej samej kategorii wiekowej.

W kolejnym bloku startowym 10 letni Adrian Ruchała zajął 2 miejsce w klasyfikacji swojego rocznika ścigając się na dystansie 50 metrów stylem dowolnym i motylkowym. Leśniak Franciszek i Małgorzata Budnik w kategorii 11 latków zakończyli zmagania na 9 miejscu podobnie jak o rok starsza - Trojanowska Julia i dwa lata starsza - Julia Poleć. 5 miejsce w kategorii 12 latków zajęła Anna Migacz.

Najlepszy 13 letni zawodnik klubu MKS STP NOWY SĄCZ wielokrotny mistrz okręgu Filip Mordarski po raz kolejny nie miał sobie równych. Po dwóch startach został najlepszym zawodnikiem Pucharu Solnego Miasta wyprzedzając zawodnika z drugiego miejsca o 222 punkty FINA. Jego starty robią się widowiskiem sportowym, na który każdy człowiek związany z tym środowiskiem czeka z niecierpliwością i dreszczem emocji.

W statystyce medalowej błękitni przywieźli 12 medali w tym 5 złotych, 2 srebrne i 5 brązowych krążków plasując się na 5 miejscu.