Ułatwienia dostępu

Pierwsze zawody w 2024 roku

Dwóch zawodników z STP na podium w klasyfikacji generalnej3 i 4 lutego odbyły się pierwsze zawody pływackie w sezonie 2024.

3 lutego w Oświęcimiu zawodniczki i zawodnicy 11-13-letni wzięli udział w rywalizacji z cyklu "Sobota pływacka". Były to zawody wszechstronności stylowej, podczas których pływaczki i pływacy mogli sprawdzić się z konkurentami w każdym stylu.

Jak zwykle nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania zdobywając 12 medali / 5 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe/. Tym samym zajęliśmy 2. miejsce w Małopolsce w klasyfikacji medalowej. W łącznej klasyfikacji drużynowej 11-13-latków, nasza 14-osobowa reprezentacja zajęła 3. miejsce, a zawodniczki i zawodnicy 11-letni wygrali klasyfikacje drużynową w swojej kategorii wiekowej!

Jan Rylewicz z dorobkiem 4 złotych i 1 brązowego medalu został najlepszym zawodnikiem 11-letnim. W tej samej kategorii Piotr Nowak zajął 3. miejsce, a Jakub Piętka miejsce 5. Wśród dziewcząt 11-letnich najwyżej w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę znalazła się Małgorzata Kurzeja, która zajęła 4 lokatę, a jej koleżanka klubowa Zofia Krzak uplasowała się na 5 pozycji. Wśród dziewcząt 12-letnich 5.miejsce zajęła Łucja Podgórska.

• 50m motylkowy 11 lat - Kurzeja Małgorzata

Niedziela 4 lutego to zawody o Puchar Prezesa TG Sokół Myślenice. Tym razem nasz klub reprezentowała 19 osobowa ekipa - zawodnicy 11, 12 i 13-letni dostali "urlop" ;).Z naszego klubu więc do wspólnej rywalizacji przystąpili pływacy mający 10 lat i mniej oraz 14 lat i więcej.

I te starty należy zaliczyć do udanych. Tak jak w Oświęcimiu i w Myślenicach zdobywamy 2. miejsce w klasyfikacji medalowej z 25 krążkami na koncie (8 złotych, 7 srebrnych i 10 brązowych). Warto zaznaczyć, że w kategoriach starszych w drugim bloku zawodów walczono w "podwójnych rocznikach".

• 25m motylkowy kat. 8 lat - Jojczyk Franciszek

GRATULUJEMY zawodnikom i trenerom osiągniętych wyników - pierwsze zawody za nami... oby kolejne były równie, a nawet bardziej owocne :)

W GALERII 1 dostępne są zdjęcia z Soboty Pływackiej, natomiast w GALERII 2 z Myślenic.