Ułatwienia dostępu

Pudło Tomasza i Kuby

MKS STP Nowy Sącz28 marca w Tarnowie odbyły się Wojewódzkie Zawody Pływackie – LICEALIADA. Do startu zgłoszono najlepszych zawodników i zawodniczki z całej Małopolski, którzy reprezentowali swoje macierzyste szkoły i miasta. Wśród nich nie zabrakło również Sądeczan, którzy w większości są wychowankami MKS STP NOWY SĄCZ.

Najlepiej zaprezentował się Tomasz Michałowski, który w stylu grzbietowym na dystansie 50m nie miał sobie równych i stanął na najwyższym stopniu podium. W stylu dowolnym Jakub Kurzeja walcząc do ostatniego centymetra pływalni uplasował się na trzeciej pozycji.

Na starcie stanęli również: w stylu klasycznym Jakub Belski – 8 miejsce, Szymon Tarasek – 11 miejsce, Jakub Połeć – 12 miejsce, w stylu motylkowym Michał Dyrek – 8 miejsce. W rywalizacji drużynowej sądecka, męska sztafeta zajęła miejsce tuż za podium. Podkreślić należy, że 2/3 składu to aktualni /byli zawodnicy klubowi (Tomasz Michałowski i Jakub Kurzeja/ Antoni Wójcik i Szymon Wójcik). Wszystkim aktualnym i byłym zawodnikom GRATULUJEMY.