6 grudnia, w ten wyjątkowy dzień, nasi klubowi przedstawiciele wystartowali w Mikołajkowych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Nowego Targu.
Z 13 klubów, na platformie startowej stanęło 213 uczestników. W statystyce medalowej, błękitni uplasowali się na 1. miejscu z 39 medalami w tym: 18 złotych, 8 srebrnych i 13 brązowych!!!!
W indywidualnych konkurencjach sądeccy pływacy wywalczyli:
W kategorii 7 lat i młodsi:
- Małgorzata Kurzeja
25m dowolny z czasem 19.04, zajmując 1. miejsce
25m grzbietowy z czasem 23.41, zajmując 1. miejsce
- Zofia Krzak
25m dowolny z czasem 22.68, zajmując 4. miejsce
25m grzbietowy z czasem 24.74, zajmując 3. miejsce
- Katarzyna Matras (6 lat)
25m dowolny z czasem 25.39, zajmując 5. miejsce
25m grzbietowy z czasem 29.27, zajmując 6. miejsce
- Liliana Mordarska (6 lat)
25m dowolny z czasem 26.39, zajmując 6. miejsce
25m grzbietowy z czasem 29.83, zajmując 7. miejsce
- Zofia Zięba
25m dowolny z czasem 26.47, zajmując 7. miejsce
25m grzbietowy z czasem 28.47, zajmując 5. miejsce
- Helena Jakubowska
25m dowolny z czasem 27.96, zajmując 8. miejsce
25m grzbietowy z czasem 30.97, zajmując 8. miejsce
- Jan Rylewicz
25m dowolny z czasem 21.05, zajmując 1. miejsce
25m grzbietowy z czasem 23.71, z czasem 1. miejsce
- Piotr Nowak
25m dowolny z czasem 24.38, zajmując 3. miejsce
25m grzbietowy z czasem 26.25, zajmując 3. miejsce
- Jakub Piętka
25m dowolny z czasem 30.07, zajmując 5 miejsce
25m grzbietowy z czasem 29.76, zajmując 4 miejsce
- Łukasz Lichowski
25m dowolny z czasem 27.07, zajmując 4. miejsce
25m grzbietowy z czasem 30.32, zajmując 5. miejsce
- Filip Gruca (6 lat)
25m dowolny z czasem 33.31, zajmując 6. miejsce
25m grzbietowy z czasem 31.81, zajmując 6. miejsce
W kategorii 8 lat:
- Julia Jędrzejczyk
25m dowolny z czasem 24.23, zajmując 14. miejsce
25m grzbietowy z czasem 28.82, zajmując 16. miejsce
- Oliwier Świdrak
25m dowolny z czasem 20.00, zajmując 3. miejsce
25m grzbietowy z czasem 23.44, zajmując 4. miejsce
- Marcel Świdrak
25m dowolny z czasem 20.18, zajmując 4. miejsce
25m grzbietowy z czasem 22.61, zajmując 3. miejsce
W kategorii 9 lat:
- Milena Leśnik
25m dowolny z czasem 16.01, zajmując 1. miejsce
25m grzbietowy z czasem 18.64, zajmując 1. miejsce
- Anna Brońska
25m dowolny z czasem 17.29, zajmując 2. miejsce
25m grzbietowy z czasem 20.37, zajmując 2. miejsce
- Tkaczyk Helena
25m dowolny z czasem 27.27, zajmując 11. miejsce
25m grzbietowy czasem 29.64, zajmując 12. miejsce
- Alex Kołodziejczyk
25m dowolny z czasem 19.99, zajmując 7. miejsce
25m grzbietowy z czasem 27.53, zajmując 12. miejsce
- Mikołaj Dyrek
25m dowolny z czasem 22.47, zajmując 11. miejsce
25m grzbietowy z czasem 24.91, zajmując 9. miejsce
W kategorii 10 lat:
- Katarzyna Kuźma
50m dowolny z czasem 32.87, zajmując 1. miejsce
50m grzbietowy z czasem 36.67, zajmując 1. miejsce
50m klasyczny z czasem 40.60, zajmując 1. miejsce
- Adam Piętka
50m dowolny z czasem 37.45, zajmując 6. miejsce
50m grzbietowy z czasem 42.38, zajmując 5. miejsce
50m klasyczny z czasem 51.44, zajmując 7. miejsce
- Franciszek Kronenberger
50m dowolny z czasem 39.75, zajmując 9. miejsce
50m grzbietowy z czasem 46.17, zajmując 7. miejsce
50m klasyczny z czasem 53.48, zajmując 11. miejsce
- Filip Bodziony
50m dowolny z czasem 40.63, zajmując 13. miejsce
50m grzbietowy z czasem 46.38, zajmując 9. miejsce
50m klasyczny z czasem 55.71, zajmując 12. miejsce
W kategorii 11 lat:
- Karolina Kurzeja
50m dowolny z czasem 33.20, zajmując 1. miejsce
50m grzbietowy z czasem 37.54, zajmując 1. miejsce
50m klasyczny z czasem 45.34, zajmując 2. miejsce
- Kacper Świdrak
50m dowolny z czasem 32.46, zajmując 2. miejsce
50m grzbietowy z czasem 36.79, zajmując 1. miejsce
50m klasyczny z czasem 47.03, zajmując 3. miejsce
- Marcel Sopata
50m dowolny z czasem 36.94, zajmując 4. miejsce
50m grzbietowy z czasem 43.80, zajmując 4. miejsce
50m klasyczny z czasem 47.42, zajmując 5. miejsce
W kategorii 12 lat:
- Weronika Ruchała
50m dowolny z czasem 34.06, zajmując 3. miejsce
50m grzbietowy z czasem 36.89, zajmując 3. miejsce
50m klasyczny z czasem 44.22, zajmując 3. miejsce
- Mateusz Hanula
50m dowolny z czasem 33.64, zajmując 7. miejsce
50m grzbietowy z czasem 39.23, zajmując 5. miejsce
50m klasyczny z czasem 46.65, zajmując 7. miejsce
- Iwo Majerczak
50m dowolny z czasem 37.39, zajmując 8. miejsce
50m grzbietowy z czasem 43.18, zajmując 6. miejsce
50m klasyczny z czasem 48.98, zajmując 9. miejsce
W kategorii 13 lat:
- Julia Mucha
50m grzbietowy z czasem 34.35, zajmując 3. miejsce
50m klasyczny z czasem 40.62, zajmując 2. miejsce
100m dowolny z czasem 1:08.19, zajmując 4. miejsce
- Zuzanna Piętka
50m grzbietowy z czasem 36.16, zajmując 5. miejsce
50m klasyczny z czasem 41.33, zajmując 4. miejsce
100m dowolny z czasem 1:05.80, zajmując 3. miejsce
- Julia Gromala
50m grzbietowy z czasem 38.37, zajmując 7. miejsce
50m klasyczny z czasem 40.73, zajmując 3. miejsce
100m dowolny z czasem 1:12.55, zajmując 7. miejsce
- Małgorzata Budnik
50m grzbietowy z czasem 36.80, zajmując 6. miejsce
50m klasyczny z czasem 42.75, zajmując 5. miejsce
100m dowolny z czasem 1:10.04, zajmując 6. miejsce
- Kajetan Bocheński
50m grzbietowy z czasem 37. 24, zajmując 6. miejsce
50m klasyczny z czasem 45.26, zajmując 6. miejsce
100m dowolny z czasem 1:15.91, zajmując 9. miejsce
W kategorii 14-15 lat:
- Julia Trojanowska (14 lat)
50m grzbietowy z czasem 31.83, zajmując 1. miejsce
50m klasyczny z czasem 36.58, zajmując 1. miejsce
100m dowolny z czasem 1:00.45, zajmując 1. miejsce
- Amelia Góra (14 lat)
50m grzbietowy z czasem 36.61, zajmując 3. miejsce
50m klasyczny z czasem 41.68, zajmując 5. miejsce
100m dowolny z czasem 1:08.95, zajmując 2. miejsce
- Wojciech Nowak (15 lat)
50m grzbietowy z czasem 30.92, zajmując 1. miejsce
50m klasyczny z czasem 32.03, zajmując 1. miejsce
100m dowolny z czasem 59.48, zajmując 1. miejsce
W sztafetach błękitni wypływali:
4x25m dowolny
- STP 1 JUNIOR w składzie - Leśnik Milena, Świdrak Marcel, Brońska Anna, Świdrak Oliwier; z czasem 1:16.85, zajmując 2. miejsce
- STP 2 JUNIOR w składzie – Kurzeja Małgorzata, Nowak Piotr, Rylewicz Jan, Krzak Zofia; z czasem 1:29.52, zajmując 4. miejsce
- STP 0 JUNIOR w składzie – Kołodziejczyk Alex, Dyrek Mikołaj, Matras Katarzyna, Jędrzejczyk Julia; z czasem 1:34.76, zajmując 6. miejsce
4x50m dowolny
- STP 2 SENIOR w składzie – Świdrak Kacper, Nowak Wojciech, Piętka Zuzanna, Trojanowska Julia; z czasem 1:56.56, zajmując 2. miejsce
- STP 1 SENIOR w składzie – Mucha Julia, Hanula Mateusz, Bocheński Kajetan, Góra Amelia; z czasem 2:07.46, zajmując 5. miejsce
Wszystkim uczestnikom mikołajkowych zawodów GRATULUJEMY i życzymy dalszych postępów w pływaniu!!!!!
W GALERII dostępne są zdjęcia.
Karolcia
Zawodniczka STP