Ułatwienia dostępu

Puchar Burmistrza Nowego Targu w rękach STP

MKS STP Nowy SączW pierwszą niedzielę grudnia, odbyła się IV edycja zawodów pływackich z cyklu Puchar Burmistrza Nowego Targu. W ostatniej, nowotarskiej rozgrywce na słupkach startowych stanęło 166 zawodników z 11 klubów Małopolski, w tym 34 sądeckich pływaków. Tak, jak w poprzednich cyklach zawodów, tak i w ostatniej, rundzie, STP nie miało sobie równych. Błękitni przywieźli ze sobą łącznie 44 medale w konkurencjach indywidualnych i drużynowych.

Finałowa runda zawodów pływackich o Puchar Burmistrza Nowego Targu to podsumowanie całorocznej rywalizacji pływaków na Podhalu. Należał on, do sądeckiego klubu, który wypływał łącznie 198 krążków w tym 89 złotych, 74 srebrne i 35 brązowych.

W indywidualnej rywalizacji na najlepszą zawodniczkę w kategorii 9 lat i młodsze ( za sumę punktów z 6 startów indywidualnych według punktacji FINA), całe podium zajęły błękitne dziewczyny: 1 miejsce Katarzyna Kuźma, 2 miejsce Milena Leśnik, 3 miejsce Zofia Kamińska. Podobna sytuacja miała miejsce w kategorii dziewcząt 10 lat i starsze (za sumę punktów z 6 startów indywidualnych według tabeli Rudolpha), gdzie na najwyższy stopień podium wspięła się Julia Trojanowska, na środkowe miejsce Julia Basta, a jako trzecia weszła Zuzanna Piętka. Drugim zawodnikiem w kategorii 10 lat i starsi w generalnej klasyfikacji został Wojciech Nowak, a tuż za nim na trzecim stopniu podium stanął Filip Tomaniewski. GRATULUJEMY!!!