Ułatwienia dostępu

2 x 33 + 10 x 25m = ???

MKS STP Nowy SączW niedzielne przedpołudnie ponad 300 zawodników z 23 klubów Małopolski stanęło na słupkach startowych myślenickiej pływalni. Zawody Pływackie o Puchar KS DELFIN z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Dlatego też, w jej VIII edycji nie zabrakło przedstawicieli MKS STP Nowy Sącz.

Rywalizacja sportowa odbywała się na dystansie 25 i 50 metrów stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym, w zależności od kategorii wiekowej. 33 sądeckich zawodników w wieku od 6 – 17 lat w indywidualnych konkurencjach, zdobyło łącznie 33 krążki: 13 złotych, 11 srebrnych i 9 brązowych.

Finałem i zwieńczeniem owych zawodów, była nietypowa sztafeta 10x25m stylem dowolnym, w której wystartować mogli rodzice, opiekunowie lub trenerzy. Choć sądecka sztafeta nie skorzystała z pomocy dorosłych i oparta była tylko i wyłącznie na zawodnikach: Kurzeja Jakub, Ogórek Dawid, Kurzeja Karolina, Budnik Małgorzata, Piętka Zuzanna, Mółka Mateusz, Tomaniewski Filip, Mółka Bartosz, Trojanowska Julia i Basta Julia (kolejność startu)  z 6 sekundową przewagą zdobyła PUCHAR KS DELFIN. Dla wszystkich zawodników, było to kolejne doświadczenie startowe i sprawdzian postępów. Nie ulega wątpliwości, że niedzielne zmagania Sądeczan można zapisać w skrócie:

2 x 33 + 10 x 25m = ZWYCIĘSTWO!!!