Ułatwienia dostępu

V runda "Soboty Pływackiej" za nami

Filip Mordarski

W sobotę 10 marca odbyła się V Runda Zawodów Pływackich z cyklu SOBOTA PŁYWACKA.

Na wadowickiej pływalni startowało blisko 300 zawodników z 23 klubów Małopolski i Śląska. Sądecka 14 – osobowa grupa pływaków pod opieką trenera Jacka Michałowskiego wstawiła się na starcie w sobotni poranek.

Wśród nich 13-letni Filip Mordarski na dystansach 50m stylem grzbietowym, 400m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym zdobył najwyższą lokatę. W tej kategorii wiekowej odebrał Puchar Najlepszego Zawodnika wyprzedzając zawodnika z 2-go miejsca o 199 punktów.

Jego młodszy kolega Franciszek Leśniak na dystansie 50m stylem grzbietowym stanął na najwyższym stopniu podium, zaś w konkurencji 50m stylem motylkowym zajął 3 miejsce.

Wojciech Nowak zajął dwukrotnie trzecią lokatę na dystansie 200m stylem klasycznym i zmiennym. Męska grupa STP w drużynowej konkurencji 4x100m stylem zmiennym (Filip Mordarski, Piotr Nowak, Wojciech Nowak, Bartosz Mółka) zajęła 2 miejsce.

Żeńską część klubu indywidualnie dźwignęła na podium jedynie Piętka Zuzanna, która uplasowała się na 2 miejscu w konkurencji 50m stylem grzbietowym. W podobnej sztafecie jak klubowi koledzy dziewczęta stanęły (Julia Trojanowska, Lena Mucha, Julia Basta i Zuzanna Piętka) na najniższym stopniu podium.

Niekwestionowanymi zwycięzcami tych zawodów, mimo nie zdobycia przysłowiowego "pudła" są w pierwszej kolejności Mucha Lena, która na dystansie 400m stylem dowolnym uzyskała czas o blisko 28 sekund lepszy od zgłoszonego, a na 50m stylem grzbietowym prawie 6 sekund. Podobnie Bartosz Mółka pokonując 200m stylem klasycznym poprawił swój czas o 14 sekund a na 50m grzbietowym ponad 3 sekundy. Małgorzata Budnik udowodniła, że tylko systematycznością i ciężką pracą można się piąć w górę osiągając swoją życiówkę na 200m stylem dowolnym szybszą o 13 sekund. I to powinno służyć za komentarz i podsumowanie wyżej opisanych zawodów.

W ostatecznej klasyfikacji drużynowej sądeckie STP zajęło wysokie 4 miejsce ustępując jedynie SMS Galicji Kraków, Ósemce Oświęcim i Omedze Olkusz.

Dla bardziej wnikliwych i ciekawych polecamy stronę z pełną analizą wyników: swimart.pl