Ułatwienia dostępu

Najmłodsi – Najlepsi

MKS STP Nowy Sącz - Już PływamGrudzień dla najmłodszych pływaków rozpoczął się okręgowymi zawodami z cyklu "Już pływam". Skierowane one były głównie dla dzieci w wieku 9 lat, 8 lat i młodszych. Zgodnie z regulaminem zawodów, w takich kategoriach wiekowych przeprowadzono również klasyfikację. Na miechowskiej pływalni gościło ponad 150 zawodników z 13 klubów Małopolski i Śląska. Zawodnicy wystartowali łącznie w 8 konkurencjach indywidualnych i jednej drużynowej na dystansie 25m.

13 zawodników MKS STP Nowy Sącz pod opieką trenerki Joanny Paszka po wszystkich drużynowych konkurencjach zajęli w statystyce medalowej 1 MIEJSCE. W tym najwyższą lokatę zajęło 5 zawodników, drugą lokatę - 6, a trzecią – 5, co łącznie daje 16 wejść na podium. Najlepszymi zawodnikami – okazali się najmłodsi przedstawiciele sądeckiego klubu w osobie Katarzyny Kuźmy i Adama Maciaka, którzy odebrali tytuł Najlepszego Zawodnika w swojej kategorii wiekowej, tj. 8-lat i młodsi. W generalnej klasyfikacji w pierwszej 10-ce znaleźli się również:

• 10 miejsce – Świdrak Kacper

W wyścigach sztafetowych na najwyższym stopniu podium stanęła błękitna drużyna w składzie: Kurzeja Karolina, Świdrak Kacper., Maciak Adam, Kuźma Katarzyna. Startowali oni w starszej kategorii wiekowej, mimo iż połowa składu był a z młodszego rocznika. Piękny pokaz umiejętności pływackich pokazali w sztafecie 4x25m stylem dowolnym w kategorii 8 lat i młodsi zawodnicy w składzie: Leśnik Milena, Kliś Hanna., Brońska Anna, Kamińska Zofia. Zajęli oni 2 miejsce. I może nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to że trójka z nich to 7- latki. Trzecia sądecka sztafeta to w 100% faceci. Kronenberger Franciszek, Kliś Szymon, Bodziony Filip, Piętka Adam dopłynęli w tej samej kategorii wiekowej na 4 pozycji. Kolejny raz sądecki klub pływacki udowadnia, że nie ilość pływających a ich jakość stanowi o wysokim wyniku. Wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY!!!