Ułatwienia dostępu

33 zawodników = 33 medale

STP Nowy SączMyślenice, po raz kolejny gościły pływaków z 25 klubów Małopolski i Śląska na zawodach o Puchar Towarzystwa Gimnastycznego "SOKÓŁ". Tym razem na starcie stanęło 346 zawodników, a wśród nich 33 reprezentantów MKS STP Nowy Sącz.

W pierwszym bloku zawodnicy pływali na dystansach 25m w kategorii 6 lat i młodsi – stylem dowolnym, w kategorii 7 lat – start w dwóch dowolnie wybranych stylach, w kategorii 8 lat i 9 lat – start wszystkimi czterema stylami. Najmłodsza, 5-letnia Małgorzata Kurzeja jako pierwsza klubowiczka błękitnych, stanęła na słupku startowym i dopłynęła do ściany pływalni w czasie 26.96 stylem dowolnym zajmując jednocześnie najwyższą lokatę. Jej starszy kolega, 6-letni Oliwier Świdrak, również stanął na najwyższym stopniu podium uzyskując czas na koniec wyścigu równy 26.38. Tak dobre starty maluchów, były dopiero początkiem całej serii pomyślnych startów. I tak:

4 miejsce 25m stylem grzbietowym z czasem 20.31

Biorąc pod uwagę sumę wszystkich czterech czasów w klasyfikacji wielobojowej dziewcząt 8,9 letnich Karolina Kurzeja z łącznym czasem 1:16,85 zajęła 1 miejsce i odebrała Puchar Towarzystwa Gimnastycznego „SOKÓŁ”. Wysoki poziom pływania pokazała również jej klubowa koleżanka, Katarzyna Kuźma, która jako jedyna 8 latka weszła do pierwszej dziesiątki w tej klasyfikacji, a od wejścia na podium różniło ją 0.84 sekundy.

Drugi blok zawodów rozgrywany był na dystansie 50m w czterech kategoriach wiekowych: 10,11 lat, 12,13 lat, 14,15 lat, 16 lat i starsi. Podobnie, jak młodsi koledzy również starsza grupa pokazała klasę.