Ułatwienia dostępu

43 zawodników – 43 medale!!!

Myślenice - STP Nowy SączW niedzielę 15 października zawodnicy MKS STP Nowy Sącz wzięli udział w VI Zawodach Pływackich o Puchar KS DELFIN, które odbyły się w Myślenicach. Pływalnia pękała w szwach, bowiem na stracie wstawiło się 346 zawodników z 27 klubów pływackich z terenu województwa małopolskiego i śląskiego. W pierwszym bloku startowym zmagały się dzieci w kategorii 6 – 9 lat na dystansie 25 metrów, zaś w drugim bloku prawo startu mieli zawodnicy 10 - letni i starsi na dystansie 50 metrów. Uwieńczeniem zmagań była bardzo widowiskowa sztafeta MIX 10x25 metrów.

Liczna, bo licząca aż 43 osoby reprezentacja błękitnych, pod okiem trenerów: Joanny Paszke, Jacka Michałowskiego i Tomasza Jasiurkowskiego stanęła do rywalizacji. Najmłodszym zawodnikiem klubu był 5-letni Oliwier Świdrak, który startował w kategorii wiekowej razem z 6-latkami i zajął III miejsce. Najstarszym zaś - Jakub Belski „RUDOLF”, który w tym roku ma za sobą 10 lat przynależności do klubu. Jego długoletnia praca została uwieńczona sukcesem, bowiem trzykrotnie stanął na najwyższym stopniu podium.

Sądeccy pływacy przywieźli 20 złotych, 12 srebrnych i 11 brązowych medali, co daje łącznie 43 krążki.
Trenerzy zgłosili do startu dwie, mieszane, 10 – osobowe sztafety, z których starsza w składzie: Belski Jakub, Nowak Wojciech, Połeć Jakub, Kurzeja Jakub Dyrek Michał, Maciuszek Jakub, Tarasek Szymon, Sopata Sandra, Mordarski Filip, Kulig Bartosz zajęła I miejsce, zaś młodsza w składzie: Trojanowska Julia, Słaby Adrian, Gromala Julia, Ruchała, Adrian Basta Julia, Piętka Zuzanna, Mucha Lena, Nowak Piotr, Mółka Bartosz, Migacz Anna ostatecznie uplasowała się na V miejscu.