Ułatwienia dostępu

Co oni zrobili ?! ?! ?!

20240519 140629W dniach 18-19 maja na pływalni w Oświęcimiu odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Pływaniu Dzieci i Młodzików.

20-osobowa reprezentacja naszego klubu, w skład której weszli: Hanna Bocheńska, Maja Bocheńska, Anna Brońska, Mikołaj Dyrek, Filip Gruca, Julia Jędrzejczyk, Zofia Krzak, Małgorzata Kurzeja, Filip Kuźma, Łukasz Lichowski, Katarzyna Matras, Lilianna Mordarska, Piotr Nowak, Antonina Opoka, Jakub Piętka, Oskar Pociecha, Łucja Podgórska, Jan Rylewicz, Marcel Świdrak i Oliwier Świdrak, rywalizując w gronie 450 zawodniczek i zawodników z 24 klubów z całej Małopolski, osiągnęła ogromny sukces WYGRYWAJĄC KLASYFIKACJĘ MEDALOWĄ ZAWODÓW!!! Łącznie zdobyliśmy 43 medale, w tym 22 złotych🥇, 12 srebrnych🥈 i 9 brązowych🥉.

Jakby tego było mało, to nasi zawodnicy wygrali klasyfikację drużynową w kategorii 10 - 11 lat!!!

Niesamowicie spisały się sztafety dziewcząt i chłopców 11-letnich wspieranych przez dwoje 10-latków, które wygrały wszystkie swoje starty na dystansach 4x50m st. dowolnym, 4x50m st. zmiennym i 4x100m st. dowolnym. WIELKIE BRAWA !!!

Składy naszych ZŁOTYCH sztafet:

  • Dziewczęta: Zofia Krzak 11 lat, Małgorzata Kurzeja 11 lat, Lilianna Mordarska 10 lat, Antonina Opoka 11 lat
  • Chłopcy: Filip Gruca 10 lat, Piotr Nowak 11 lat, Jakub Piętka 11 lat, Jan Rylewicz 11 lat 

W gronie najlepszych zawodników mistrzostw znalazła się prawie połowa naszych pływaków:

  • Lilianna Mordarska 1. miejsce - w kat. 10-latek
  • Jan Rylewicz 1. miejsce - w kat. 11-latków
  • Katarzyna Matras 2. miejsce - w kat. 10-latek
  • Piotr Nowak 3. miejsce - w kat. 11-latków
  • Małgorzata Kurzeja 4. miejsce - w kat. 11-latek
  • Krzak Zofia 5. miejsce - w kat. 11-latek
  • Filip Gruca 6. miejsce - w kat. 10-latków
  • Jakub Piętka 7. miejsce - w kat. 11-latków
  • Anna Brońska 10. miejsce - w kat. 13-latek

Na uwagę zasługuje niezwykłe osiągnięcie Jana Rylewicza, który zdobywając łącznie 8 złotych krążków okazał się najlepszym multi-medalistą całych mistrzostw... chapeau bas :)

Gratulacje oczywiście należą się wszystkim naszym zawodnikom... za medale, za życiówki, za ogromny wysiłek... za "serca pozostawione w wodzie". Po prostu fantastyczna ekipa :)

Nasi medaliści:

22 złotych🥇medali:

  • Zofia Krzak - 11 lat - 50m st. klasyczny (41.35 s.)
  • Zofia Krzak - 11 lat - 100m st. klasyczny (1:28.45 s.)
  • Piotr Nowak - 11 lat - 100m st. grzbietowy (1:18.15 s.)
  • Piotr Nowak - 11 lat - 200m st. grzbietowy (2:45.04 s.)
  • Katarzyna Matras - 10 lat - 50m st. klasyczny (43.74 s.)
  • Lilianna Mordarska - 10 lat - 50m st. dowolny (33.39 s.)
  • Lilianna Mordarska - 10 lat - 50m st. motylkowy (35.46 s.)
  • Lilianna Mordarska - 10 lat - 100m st. zmienny (1:20.79 s.)
  • Jakub Piętka - 11 lat - 50m st. klasyczny (42.90 s.)
  • Jakub Piętka - 11 lat - 100m st. klasyczny (1:32.15 s.)
  • Jakub Piętka - 11 lat - 200m st. klasyczny (3:16.36 s.)
  • Jan Rylewicz - 11 lat - 50m st. dowolny (30.14 s.)
  • Jan Rylewicz - 11 lat - 100m st. dowolny (1:05.66 s.)
  • Jan Rylewicz - 11 lat - 200m st. dowolny (2:22.95 s.)
  • Jan Rylewicz - 11 lat - 400m st. dowolny (5:15.45 s.)
  • Jan Rylewicz - 11 lat - 100m st. zmienny (1:16.08 s.)
  • sztafeta dziewcząt - 11 lat - 4x50m st. dowolny (2:17.55 s.)
  • sztafeta dziewcząt - 11 lat - 4x100m st. dowolny (5:00.21 s.)
  • sztafeta dziewcząt- 11 lat - 4x50m st. zmienny (2:29.34 s.)
  • sztafeta chłopców - 11 lat - 4x50m st. dowolny (2:12.79 s.)
  • sztafeta chłopców - 11 lat - 4x100m st. dowolny (4:50.53 s.)
  • sztafeta chłopców - 11 lat - 4x50m st. zmienny (2:30.33 s.)

12 srebrnych🥈medali:

  • Zofia Krzak - 11 lat - 200m st. klasyczny (3:15.69 s.)
  • Małgorzata Kurzeja - 11 lat - 100m st. grzbietowy (1:21.52 s.)
  • Katarzyna Matras - 10 lat - 50m st. dowolny (34.92 s.)
  • Katarzyna Matras - 10 lat - 50m st. grzbietowy (40.81 s.)
  • Katarzyna Matras - 10 lat - 100m st. zmienny (1:28.35 s.)
  • Lilianna Mordarska - 10 lat - 50m st. klasyczny (44.65 s.)
  • Piotr Nowak - 11 lat - 200m st. zmienny (2:54.93 s.)
  • Antonina Opoka - 11 lat - 400m st. dowolny (5:58.52 s.)
  • Łucja Podgórska - 12 lat - 50m st. grzbietowy (34.11 s.)
  • Łucja Podgórska - 12 lat - 100m st. grzbietowy (1:13.70 s.)
  • Łucja Podgórska - 12 lat - 200m st. grzbietowy (2:37.26 s.)
  • Oliwier Świdrak - 12 lat - 100m st. grzbietowy (1:18.25 s.)

9 brązowych🥉medali:

  • Anna Brońska - 13 lat - 200m st. klasyczny (2:55.77 s.)
  • Zofia Krzak - 11 lat - 100m st. zmienny (1:23.27 s.)
  • Małgorzata Kurzeja - 11 lat - 100m st. dowolny (1:13.21 s.)
  • Małgorzata Kurzeja - 11 lat - 200m st. dowolny (2:35.49 s.)
  • Małgorzata Kurzeja - 11 lat - 50m st. grzbietowy (36.64 s.)
  • Małgorzata Kurzeja - 11 lat - 200m st. grzbietowy (2:54.53 s.)
  • Piotr Nowak - 11 lat - 50m st. motylkowy (35.57 s.)
  • Oskar Pociecha - 10 lat - 50m st. motylkowy (41.25 s.)
  • Oliwier Świdrak - 12 lat - 200m st. klasyczny (3:12.99 s.)

W GALERII dostępne są zdjęcia, a poniżej filmy ze startów sztafet.

 

Sezon 2024:

Zawodów

14

Złotych medali

119

Srebrnych medali

80

Brązowych medali

58