Ułatwienia dostępu

W Solnym Mieście pływamy niczym delfiny

Zawodnicy STP

Solne Miasto sprzyja naszym pływakom w zdobywaniu całej masy medali oraz rekordów życiowych. 

Wczoraj, nasza 37-osobowa ekipa zmierzyła się w Wieliczce z 363 pływakami z 28 klubów z Małopolski, Śląska oraz Podkarpacia. 

Świetne starty naszych zawodników, okraszane bardzo często rekordami życiowymi (takimi nawet, że ho ho ;)) sprawiły, że z zawodów przywozimy 32 medale (11🥇, 12🥈 i 9 🥉), 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz medalowej!!!

Najlepszymi zawodnikami tej edycji zawodów zostali:

  • 1. miejsce - Lilianna Mordarska - kat. 10 lat
  • 1. miejsce - Jan Rylewicz - kat. 11 lat
  • 2. miejsce - Katarzyna Matras - kat. 10 lat
  • 2. miejsce - Kacper Nowak - kat. 8 lat
  • 2. miejsce - Jakub Piętka - kat. 11 lat
  • 3. miejsce - Franciszek Jojczyk - kat. 8 lat
  • 3. miejsce - Katarzyna Kuźma - kat. 14 lat

Świetnie spisały się nasze dwie sztafety - dziewczęta w składzie: Lilianna Mordarska, Maja Bocheńska, Katarzyna Matras oraz Katarzyna Kuźma w pięknym stylu wywalczyły złoto, a nasi panowie w składzie: Adam Piętka, Piotr Nowak, Jakub Piętka oraz Jan Rylewicz, po dramatycznej walce do ostatnich centymetrów wypływali brąz.

Gratulacje dla wszystkich błękitnych pływaków - dzięki pełnej mobilizacji, koncentracji i ogromnemu duchowi walki pokazaliście się z jak najlepszej strony. (P.S. Brak telefonów komórkowych zapewne też się do tego przyczynił ;D)

Wyniki indywidualne:

11 złotych medali 🥇:

  • Katarzyna Kuźma - 50m st. klasyczny (34.87 s.) - kat. 13-14 lat
  • Katarzyna Matras - 50m st. klasyczny (45.28 s.) - kat. 10 lat
  • Lilianna Mordarska - 50m st. motylkowy (35.99 s.) - kat. 10 lat
  • Lilianna Mordarska - 50m st. dowolny (33.86 s.) - kat. 10 lat
  • Lilianna Mordarska - 50m st. grzbietowy (39.07 s.) - kat. 10 lat
  • Piotr Nowak - 50m st. grzbietowy (36.94 s.) - kat. 11 lat
  • Jakub Piętka - 50m st. klasyczny (42.88 s. ) - kat. 11 lat
  • Jan Rylewicz - 50m st. motylkowy (34.12 s.) - kat. 11 lat
  • Jan Rylewicz - 100m st. dowolny (1:07.64 s.) - kat. 11 lat
  • Jan Rylewicz - 200m st. dowolny (2:28.92 s.) - kat. 11 lat
  • sztafeta 4x50m st. dowolnym dziewcząt

12 srebrnych medali 🥈:

  • Anna Brońska - 100m st. klasyczny (1:22.04 s.) - kat. 13-14 lat
  • Franciszek Jojczyk - 25m st. dowolny (20.18 s.) - kat. 8 lat
  • Zofia Krzak - 50m st. klasyczny (42.08 s.) - kat. 11 lat
  • Małgorzata Kurzeja - 100m st. dowolny (1:13.52 s.) - kat. 11 lat
  • Katarzyna Kuźma - 100m st. grzbietowy (1:10.23 s.) - kat. 13-14 lat
  • Katarzyna Kuźma - 50m st. motylkowym (31.60 s.) - kat. 13-14 lat
  • Katarzyna Matras - 50m st. dowolny (35.24 s.) - kat. 10 lat
  • Katarzyna Matras - 50m st. grzbietowy (42.15 s.) - kat. 10 lat
  • Kacper Nowak - 25m st. grzbietowy (21.21 s.) - kat. 8 lat
  • Jakub Piętka - 100m st. dowolny (1:14.12 s.) - kat. 11 lat
  • Jakub Piętka - 200m st. dowolny (2:37.50 s.) - kat. 11 lat
  • Oliwier Świdrak - 100m st. grzbietowy (1:19.56 s.) - kat. 12 lat

9 brązowych medali 🥉:

  • Filip Gruca - 50m st. grzbietowy (41.41 s.) - kat. 10 lat
  • Filip Gruca - 50m st. klasyczny (46.30 s.) - kat. 10 lat
  • Małgorzata Kurzeja - 200m. st. dowolny (2:41.75 s.) - kat. 11 lat
  • Małgorzata Kurzeja - 50m st. grzbietowy (37.37 s.) - kat. 11 lat
  • Piotr Nowak - 100m st. dowolny (1:14.87 s.) - kat. 11 lat
  • Piotr Nowak - 50m st. motylkowy (37.43 s.) - kat. 11 lat
  • Łucja Podgórska - 100m st. grzbietowy (1:14.33 s.) - kat. 12 lat
  • Marcel Świdrak - 100m st. grzbietowy (1:21.74 s.) - kat. 12 lat
  • sztafeta 4x50m st. dowolnym chłopców

 Mamy całą masę zdjęć z tych zawodów, za które dziękujemy:

 

Sezon 2024:

Zawodów

11

Złotych medali

95

Srebrnych medali

62

Brązowych medali

48