Ułatwienia dostępu

Zimowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego

Zawodnicy STP podczas Mistrzostw Okręgu8 i 9 grudnia 2023 to dni, które zapiszą się złotymi zgłoskami w historii klubu STP Nowy Sącz.

To w tych dniach, 20 osobowa reprezentacja klubu wzięła udział w Mistrzostwach Województwa  Małopolskiego Dzieci i Młodzików, które odbywały się na pływalni w Oświęcimiu.

Na oświęcimskim basenie zagościło 478 zawodniczek i zawodników z 25 klubów pływackich z całej Małopolski.

W ciągu dwóch dni zmagań nasi zawodnicy zdobyli 18 złotych, 10 srebrnych i 8 brązowych medali, co pozwoliło nam na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji medalowej, ustępując jedynie 78-osobowej reprezentacji Szkoły Mistrzostwa Sportowego Galicja Kraków.

W piątek swoje starty rozpoczęli zawodnicy 11, 12 i 13-letni oraz dwóch naszych dziesięciolatków, Jan Rylewicz i Jakub Piętka, którzy wraz z 11-letnimi Marcelem oraz Oliwierem Świdrakami wystartowali w sztafecie 4x100m stylem dowolnym w kategorii wiekowej 11 lat zdobywając 2. miejsce. W tym dniu wystartowała również sztafeta dziewcząt na tym samym dystansie w kategorii wiekowej 12 lat, w skład której weszły: Anna Brońska /12 lat/, Milena Leśnik /12 lat/ Łucja Podgórska /11 lat/ oraz Maja Bocheńska /12 lat/ zajmując ostatecznie 3. miejsce na podium.

Piątek 8 grudnia to także występy i sukcesy indywidualne naszych zawodniczek i zawodników. Milena Leśnik zdobywa złoty medal na 100m stylem klasycznym, Katarzyna Kuźma wygrywa na dystansie 100m w stylu grzbietowym wśród 13-latek, a  Łucja Podgórska zajmuje 2. miejsce na tym samym dystansie w kategorii dziewcząt 11-letnich. W stylu zmiennym Anna Brońska zdobywa brązowy medal na 200m.

Sobota 9 grudnia, to dzień w którym do rywalizacji przestępują już wszyscy nasi zawodnicy 10-letni. I ten dzień co start przynosi naszym kibicom i trenerom wiele radości. Sztafeta chłopców 10-letnich, w składzie: Jan Rylewicz, Piotr Nowak, Jakub Pieta i Łukasz Lichowski, prowadzona przez trenerkę Joannę Paszkę zwycięża zarówno w konkurencji 4x50m stylem zmiennym, jak i 4x50m stylem dowolnym. Sztafeta dziewcząt, która dzień wcześniej zdobyła medal brązowy, prowadzona przez trenera Jacka Michałowskiego dorzuca jeszcze do swojej kolekcji złoty medal na dystansie 4x50m stylem zmiennym oraz srebrny w konkurencji 4x50m stylem dowolnym.

Ale to nie wszystko… starty indywidualne to kolejne sukcesy i wysokie pozycje naszych zawodniczek i zawodników.

Do już wymienionych medalistek, które ponownie stanęły na podium w konkurencjach indywidualnych:

  • Katarzyny Kuźmy - 🥇🥇🥇🥇🥈 / 1. miejsce w klasyfikacji generalnej 13-latek /
  • Mileny Leśnik - 🥇🥇🥇🥈/ 3. miejsce w klasyfikacji generalnej 12-latek /
  • Łucji Podgórskiej - 🥇🥈🥈🥈
  • Anny Brońskiej - 🥈🥈🥉🥉🥉

dołączają:

  • Jan Rylewicz - 🥇🥇🥇🥇  / 1. miejsce w klasyfikacji generalnej 10-latków /
  • Zofia Krzak - 🥇🥉 / 2. miejsce w klasyfikacji generalnej 10-latek /
  • Małgorzata Kurzeja - 🥇
  • Jakub Piętka - 🥇
  • Piotr Nowak - 🥈🥉 / 3. miejsce w klasyfikacji generalnej 10-latków /
  • Oliwier Świdrak  - 🥉🥉 

Dziękujemy zawodniczkom, zawodnikom i trenerom oraz WIELKIE GRATULACJE dla Wszystkich za ogromny wysiłek i oczywiście całą masę rekordów życiowych!!!

W GALERII jest cała masa zdjęć z zawodów, a na naszym kanale  na YOUTUBE filmy... będą dosyłane ;)

Sezon 2024:

Zawodów

5

Złotych medali

25

Srebrnych medali

17

Brązowych medali

21