Ułatwienia dostępu

Runda finałowa w Nowym Targu za nami

20221204 1307374 grudnia br. odbyła się czwarta, a zarazem finałowa runda Zawodów Pływackich o Puchar Burmistrza Nowego Targu. Nasz klub tym razem reprezentowało 34 zawodniczek i zawodników. Z Podhala przywozimy łącznie 56 medali!! 33 złotych 🥇, 11 srebrnych 🥈 i 12 brązowych 🥉!! Złożyły się na to zarówno starty indywidualne, jak i sztafetowe. Co warte podkreślenia w obydwóch kategoriach wiekowych sztafet - 9 lat i młodsi oraz 10 lat i starsi, stanęliśmy na dwóch najwyższych stopniach podium. SUUUPER!

Przysłowiową "wisienką na torcie" okazały się wyniki klasyfikacji najlepszych zawodników z całego cyklu zawodów.

W kat. 9 lat i młodsi najwięcej punktów zdobyła wśród dziewcząt Małgorzata Kurzeja, tuż za nią uplasowała się Zofia Krzak. W pierwszej piątce znalazły się jeszcze dwie nasze reprezentantki - 4. miejsce zajęła Katarzyna Matras,  piąta była Antonina Opoka. Wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej na najwyższym stopniu podium uplasował się Piotr Nowak. W pierwszej szóstce znaleźli się także: Jakub Piętka - 4, Filip Gruca - 5 i Łukasz Lichowski - 6. W kat. 10 lat i starsi aż pięć błękitnych zawodniczek znalazło się w najlepszej szóstce zawodów. 1. miejsce wywalczyła Katarzyna Kuźma, druga natomiast była Karolina Kurzeja. Kolejne miejsca zajęły: Anna Brońska - 4, Julia Gromala - 5 i Zofia Kamińska - 6. U chłopców na czwartej pozycji uplasował się Mateusz Hanula, piąty natomiast był Kajetan Bocheński. BRAWO!

Gratulujemy błękitnym zawodnikom wyników - zwłaszcza "życiówek". Nowy Targ był przystankiem do zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Okręgu Małopolskiego, które odbędą się w najbliższy weekend. Już w piątek w Oświęcimiu swoje starty rozpoczną młodzicy (11 - 13 latkowie). W sobotę ciąg dalszy, a w niedzielę na słupkach startowych pojawią się najmłodsi adepci pływania - kat. 10 lat i młodsi.

Szczegółowe wyniki z zawodów z Nowego targu dostępne są na stronie swimart.pl.

W GALERII dostępne są zdjęcia, a na naszym kanale na YOUTUBE znajdziecie całą masę filmów z dzisiejszych startów.