Ułatwienia dostępu

Jesteśmy wszechstronni

20221105 1719415 listopada na oświęcimskiej pływalni swoją wszechstronność sprawdzali zawodnicy 10, 11, 12 i 13-letni. Na starcie stanęło 354 zawodników z 22 klubów z Małopolski i Śląska.

W szeregach błękitnych zawodników STP znalazło się 14 pływaków, którzy musieli wystartować we wszystkich pięciu konkurencjach przewidzianych dla swojej kategorii wiekowej. Konkurencje odbywały się w st.: dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym i zmiennym.

Po ostatniej konkurencji, jakim było 200 st. zmiennym, mogliśmy cieszyć się z łącznie 21 medali (9 złotych 🥇, 8 srebrnych 🥈 i 4 brązowe 🥉), które zawisły na szyjach naszych zawodników.

Świetne starty we wszystkich konkurencjach przełożyły się także na zdobycie tytułu najbardziej wszechstronnej zawodniczki w kat. 11-latek przez Milenę Leśnik. Drugie miejsce w tej samej kategorii zdobyła Anna Brońska. W kat. 10-latków Oliwier Świdrak wypływał sobie również 2. miejsce. Kacper Świdrak w kat. 13-latków także uplasował się na drugiej pozycji. Łucja Podgórska w kat. 10-latek stanęła na trzecim miejscu podium.

GRATULACJE dla wszystkich startujących zawodników - zawody były wyczerpujące, ale pokazały, że nieustająco jesteśmy w ścisłej czołówce klubów z Małopolski... i nie tylko. Wczoraj w rankingu medalowym zajęliśmy 2. miejsce, ustępując jedynie SMS Galicja, która wystawiła aż 74 zawodników.

W GALERII dostępne są zdjęcia, a na naszym kanale na YOUTUBE wszystkie starty w stylu zmiennym. Szczegółowe wyniki dostępne są jak zwykle na swimart.pl.