W pierwszą niedzielę wakacji odbyły się w Brzesku I Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Stowarzyszenia Przyjaciół Sekcji Pływackiej BOSiR – BOSiR Team pod Patronatem Burmistrza Miasta Brzesko Tomasza Latochy.
Tym razem nasz klub reprezentowało 22 zawodniczek i zawodników z roczników 2014 - 2010. Każdy mógł wystartować w trzech konkurencjach indywidualnych oraz ew. w sztafecie (suma wieku do 39 lat łącznie). Na uwagę zasługuje fakt i po raz pierwszy 8-latkowie wystartowali na dystansach 50m, a 9-latkowie na 100m st. zmiennym.
Wszyscy egzamin zdali świetnie - do Nowego Sącza wróciliśmy z równo 50 medalami (47 krążków indywidualnych oraz 3 w sztafetach). Najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach wiekowych zostali: Lilianna Mordarska (8 lat), Jan Rylewicz (9lat), Milena Leśnik (11 lat) oraz Katarzyna Kuźma (12 lat).
Ostatecznie wygrywamy zarówno klasyfikację medalową, jak i drużynową - SUUUUPER.
Gratulacje oczywiście dla wszystkich błękitnych zawodników za osiągnięte wyniki, zwłaszcza te okraszone rekordami życiowymi :)
W GALERII dostępne są zdjęcia.
Wyniki szczegółowe dostępne są na stronie swimart.pl. Poniżej miejsca naszych reprezentantów:
Sztafeta 4x50m st. zmienny dziewcząt:
- 1. miejsce - Lilianna Mordarska, Katarzyna Kuźma, Anna Brońska, Katarzyna Matras
- 2. miejsce - Łucja Podgórska, Milena Leśnik, Małgorzata Kurzeja, Zofia Krzak
Sztafeta 4x50m st. zmienny chłopców
- 1. miejsce - Piotra Nowak, Adam Piętka, Jakub Piętka, Jan Rylewicz
Maja Bocheńska
- 3. miejsce - 50m st. motylkowy
- 5. miejsce - 50m st. dowolny
- 7. miejsce - 100m st. zmienny
Anna Brońska
- 1. miejsce - 50m st. grzbietowy
- 1. miejsce - 50m st. motylkowy
- 1. miejsce - 100m st. motylkowy
Julia Jędrzejczyk
- 5. miejsce - 50m st. dowolny
- 5. miejsce - 50m st. grzbietowy
- 6. miejsce - 100m st. zmienny
Zofia Kamińska
- 1. miejsce - 100m st. klasyczny
- 3. miejsce - 50m st. klasyczny
- 4. miejsce - 100m st. zmienny
Alex Kołodziejczyk
- 1. miejsce - 200m st. dowolny
- 4. miejsce - 100m st. zmienny
- 5. miejsce - 50m st. dowolny
Zofia Krzak
- 2. miejsce - 50m st. klasyczny
- 3. miejsce - 50m st. grzbietowy
- 3. miejsce - 100m st. zmienny
Małgorzata Kurzeja
- 1. miejsce - 100m st. zmienny
- 1. miejsce - 50m st. grzbietowy
- 2. miejsce - 50m st. dowolny
Katarzyna Kuźma
- 1. miejsce - 50m st. klasyczny
- 1. miejsce - 50m st. dowolny
- 1. miejsce - 50m st. grzbietowy
Milena Leśnik
- 1. miejsce - 50m st. klasyczny
- 1. miejsce - 100m st. klasyczny
- 1. miejsce - 100m st. zmienny
Katarzyna Matras
- 1. miejsce - 50m st. klasyczny
- 2. miejsce - 50m st. grzbietowy
- 2. miejsce - 50m st. dowolny
Lilianna Mordarska
- 1. miejsce - 50m st. grzbietowy
- 1. miejsce - 50m st. dowolny
- 1. miejsce - 50m st. motylkowy
Piotr Nowak
- 2. miejsce - 50m st. grzbietowy
- 2. miejsce - 50m st. dowolny
- 2 miejsce - 100m st. zmienny
Mateusz Obrzut
- 2. miejsce - 100m st. zmienny
- 4. miejsce - 50m st. grzbietowy
- 5. miejsce - 50m st. dowolny
Antonina Opoka
- 2. miejsce - 50m st. motylkowy
- 6. miejsce - 50m st. dowolny
- 6. miejsce - 100m st. zmienny
Adam Piętka
- 2. miejsce - 50m st. dowolny
- 2. miejsce - 200m st. dowolny
- 2. miejsce - 50m st. grzbietowy
Jakub Piętka
- 1. miejsce - 50m st. klasyczny
- 1. miejsce - 50m st. motylkowy
- 3. miejsce - 100m st. zmienny
Łucja Podgórska
- 1. miejsce - 100m st. grzbietowy
- 2. miejsce - 50m st. grzbietowy
- 2. miejsce - 50m st. motylkowy
Jan Rylewicz
- 1. miejsce - 50m st. grzbietowy
- 1. miejsce - 50m st. dowolny
- 1. miejsce - 100m st. zmienny
Laura Wilk
- 2. miejsce - 50m st. grzbietowy
- 5. miejsce - 50m st. klasyczny
- 8. miejsce - 50m st. dowolny
Zofia Zięba
- 1. miejsce - 50m st. motylkowy
- 4. miejsce - 50m st. dowolny
- 4. miejsce 100m st. zmienny
Oliwier Świdrak
- 1. miejsce - 200m st. dowolny
- 1. miejsce - 50m st. klasyczny
- 1. miejsce - 100m st. klasyczny