Po świetnych startach rozpoczynamy zasłużone wakacje

MKS STP Nowy SączW pierwszą niedzielę wakacji odbyły się w Brzesku I Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Stowarzyszenia Przyjaciół Sekcji Pływackiej BOSiR – BOSiR Team pod Patronatem Burmistrza Miasta Brzesko Tomasza Latochy. 

Tym razem nasz klub reprezentowało 22 zawodniczek i zawodników z roczników 2014 - 2010. Każdy mógł wystartować w trzech konkurencjach indywidualnych oraz ew. w sztafecie (suma wieku do 39 lat łącznie). Na uwagę zasługuje fakt i po raz pierwszy 8-latkowie wystartowali na dystansach 50m, a 9-latkowie na 100m st. zmiennym. 

Wszyscy egzamin zdali świetnie - do Nowego Sącza wróciliśmy z równo 50 medalami (47 krążków indywidualnych oraz 3 w sztafetach). Najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach wiekowych zostali: Lilianna Mordarska (8 lat), Jan Rylewicz (9lat), Milena Leśnik (11 lat) oraz Katarzyna Kuźma (12 lat).

Ostatecznie wygrywamy zarówno klasyfikację medalową, jak i drużynową - SUUUUPER.

Gratulacje oczywiście dla wszystkich błękitnych zawodników za osiągnięte wyniki, zwłaszcza te okraszone rekordami życiowymi :)

W GALERII dostępne są zdjęcia.

Wyniki szczegółowe dostępne są na stronie swimart.pl. Poniżej miejsca naszych reprezentantów:

Sztafeta 4x50m st. zmienny dziewcząt:

  • 1. miejsce - Lilianna Mordarska, Katarzyna Kuźma, Anna Brońska, Katarzyna Matras
  • 2. miejsce - Łucja Podgórska, Milena Leśnik, Małgorzata Kurzeja, Zofia Krzak

Sztafeta 4x50m st. zmienny chłopców

  • 1. miejsce - Piotra Nowak, Adam Piętka, Jakub Piętka, Jan Rylewicz

Maja Bocheńska 

  • 3. miejsce - 50m st. motylkowy
  • 5. miejsce - 50m st. dowolny
  • 7. miejsce - 100m st. zmienny

Anna Brońska

  • 1. miejsce - 50m st. grzbietowy
  • 1. miejsce - 50m st. motylkowy
  • 1. miejsce - 100m st. motylkowy

Julia Jędrzejczyk

  • 5. miejsce - 50m st. dowolny
  • 5. miejsce - 50m st. grzbietowy
  • 6. miejsce - 100m st. zmienny

Zofia Kamińska

  • 1. miejsce - 100m st. klasyczny
  • 3. miejsce - 50m st. klasyczny
  • 4. miejsce - 100m st. zmienny

Alex Kołodziejczyk

  • 1. miejsce - 200m st. dowolny
  • 4. miejsce - 100m st. zmienny
  • 5. miejsce - 50m st. dowolny

Zofia Krzak

  • 2. miejsce - 50m st. klasyczny
  • 3. miejsce - 50m st. grzbietowy
  • 3. miejsce - 100m st. zmienny

Małgorzata Kurzeja

  • 1. miejsce - 100m st. zmienny
  • 1. miejsce - 50m st. grzbietowy
  • 2. miejsce - 50m st. dowolny

Katarzyna Kuźma

  • 1. miejsce - 50m st. klasyczny
  • 1. miejsce - 50m st. dowolny
  • 1. miejsce - 50m st. grzbietowy

Milena Leśnik

  • 1. miejsce - 50m st. klasyczny
  • 1. miejsce - 100m st. klasyczny
  • 1. miejsce - 100m st. zmienny

Katarzyna Matras

  • 1. miejsce - 50m st. klasyczny
  • 2. miejsce - 50m st. grzbietowy
  • 2. miejsce - 50m st. dowolny

Lilianna Mordarska

  • 1. miejsce - 50m st. grzbietowy
  • 1. miejsce - 50m st. dowolny
  • 1. miejsce - 50m st. motylkowy

Piotr Nowak

  • 2. miejsce - 50m st. grzbietowy
  • 2. miejsce - 50m st. dowolny
  • 2 miejsce - 100m st. zmienny

Mateusz Obrzut

  • 2. miejsce - 100m st. zmienny
  • 4. miejsce - 50m st. grzbietowy
  • 5. miejsce - 50m st. dowolny

Antonina Opoka 

  • 2. miejsce - 50m st. motylkowy
  • 6. miejsce - 50m st. dowolny
  • 6. miejsce - 100m st. zmienny

Adam Piętka

  • 2. miejsce - 50m st. dowolny
  • 2. miejsce - 200m st. dowolny
  • 2. miejsce - 50m st. grzbietowy

Jakub Piętka 

  • 1. miejsce - 50m st. klasyczny
  • 1. miejsce - 50m st. motylkowy
  • 3. miejsce - 100m st. zmienny

Łucja Podgórska

  • 1. miejsce - 100m st. grzbietowy
  • 2. miejsce - 50m st. grzbietowy
  • 2. miejsce - 50m st. motylkowy

Jan Rylewicz

  • 1. miejsce - 50m st. grzbietowy
  • 1. miejsce - 50m st. dowolny
  • 1. miejsce - 100m st. zmienny

Laura Wilk

  • 2. miejsce - 50m st. grzbietowy
  • 5. miejsce - 50m st. klasyczny
  • 8. miejsce - 50m st. dowolny

Zofia Zięba

  • 1. miejsce - 50m st. motylkowy
  • 4. miejsce - 50m st. dowolny
  • 4. miejsce 100m st. zmienny

Oliwier Świdrak

  • 1. miejsce - 200m st. dowolny
  • 1. miejsce - 50m st. klasyczny
  • 1. miejsce - 100m st. klasyczny

Sezon 2022:

Zawodów

11

Złotych medali

193

Srebrnych medali

134

Brązowych medali

100

Save
Cookies user prefences
We use cookies to ensure you to get the best experience on our website. If you decline the use of cookies, this website may not function as expected.
Accept all
Decline all
Read more
Analytics
Tools used to analyze the data to measure the effectiveness of a website and to understand how it works.
Google Analytics
Accept
Decline
Functional
Tools used to give you more features when navigating on the website, this can include social sharing.
Joomla!
Accept
Decline