Ułatwienia dostępu

To były po prostu mistrzowskie starty!

serce stpJak co roku, grudzień to miesiąc „gorących” startów dla pływaków. Zimowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego to niejako zwieńczenie całorocznych zmagań na basenie.

Nasi młodzicy (zawodnicy 11 – 13 letni) przystąpili do rywalizacji 9 grudnia w Oświęcimiu. W dwudniowej rywalizacji wzięło udział 297 najlepszych zawodników z 22 klubów z Małopolski.

Nasz klub reprezentowało 10 pływaków: Maja Bocheńska, Anna Brońska, Zofia Kamińska, Karolina Kurzeja, Katarzyna Kuźma, Milena Leśnik, Mikołaj Dyrek, Alex Kołodziejczyk, Adam Piętka i Kacper Świdrak.

Zawody rozpoczęły się od podsumowania cyklu Sobót Pływackich, gdzie w kategorii dziewcząt 11-letnich zwyciężyła Anna Brońska, a tuż za nią uplasowała się Milena Leśnik. W kategorii dziewcząt urodzonych w 2010 roku 3. miejsce zajęła Katarzyna Kuźma. Wśród chłopców z rocznika 2009 na 2 stopniu podium stanął Kacper Świdrak.

Od samego początku zawodów nasi pływacy przynieśli nam swoimi startami dużo emocji i radości.

Po dwóch dniach rywalizacji mogliśmy cieszyć się z 26 medali, w tym 13 złotych🥇, 9 srebrnych 🥈 i 4 brązowych 🥉  oraz drugim miejscem w klasyfikacji medalowej.

Aż trzy razy na drugim miejscu podium zakończyły swoje starty nasze zawodniczki w sztafetach 4x50 m st. dowolnym, 4x50 m st. zmiennym i 4x100 m st. dowolnym w kategorii 12 latek. Co warte podkreślenia w naszych sztafetach startowały dwie 11-latki. / skład sztafet:Katarzyna Kuźma 12 lat, Zofia Kamińska 12 lat, Anna Brońska 11 lat. Milena Leśnik 11 lat /

Czytaj więcej...

Runda finałowa w Nowym Targu za nami

20221204 1307374 grudnia br. odbyła się czwarta, a zarazem finałowa runda Zawodów Pływackich o Puchar Burmistrza Nowego Targu. Nasz klub tym razem reprezentowało 34 zawodniczek i zawodników. Z Podhala przywozimy łącznie 56 medali!! 33 złotych 🥇, 11 srebrnych 🥈 i 12 brązowych 🥉!! Złożyły się na to zarówno starty indywidualne, jak i sztafetowe. Co warte podkreślenia w obydwóch kategoriach wiekowych sztafet - 9 lat i młodsi oraz 10 lat i starsi, stanęliśmy na dwóch najwyższych stopniach podium. SUUUPER!

Przysłowiową "wisienką na torcie" okazały się wyniki klasyfikacji najlepszych zawodników z całego cyklu zawodów. 

W kat. 9 lat i młodsi najwięcej punktów zdobyła wśród dziewcząt Małgorzata Kurzeja, tuż za nią uplasowała się Zofia Krzak. W pierwszej piątce znalazły się jeszcze dwie nasze reprezentantki - 4. miejsce zajęła Katarzyna Matras,  piąta była Antonina Opoka. Wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej na najwyższym stopniu podium uplasował się Piotr Nowak. W pierwszej szóstce znaleźli się także: Jakub Piętka - 4, Filip Gruca - 5 i Łukasz Lichowski - 6. W kat. 10 lat i starsi aż pięć błękitnych zawodniczek znalazło się w najlepszej szóstce zawodów. 1. miejsce wywalczyła Katarzyna Kuźma, druga natomiast była Karolina Kurzeja. Kolejne miejsca zajęły: Anna Brońska - 4, Julia Gromala - 5 i Zofia Kamińska - 6. U chłopców na czwartej pozycji uplasował się Mateusz Hanula, piąty natomiast był Kajetan Bocheński. BRAWO!

Gratulujemy błękitnym zawodnikom wyników - zwłaszcza "życiówek". Nowy Targ był przystankiem do zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Okręgu Małopolskiego, które odbędą się w najbliższy weekend. Już w piątek w Oświęcimiu swoje starty rozpoczną młodzicy (11 - 13 latkowie). W sobotę ciąg dalszy, a w niedzielę na słupkach startowych pojawią się najmłodsi adepci pływania - kat. 10 lat i młodsi.

Szczegółowe wyniki z zawodów z Nowego targu dostępne są na stronie swimart.pl.

W GALERII dostępne są zdjęcia, a na naszym kanale na YOUTUBE znajdziecie całą masę filmów z dzisiejszych startów. 

Wytrzymali ;)

20221126 17335826 listopada br. nasi młodzicy rywalizowali w Bochni w niezwykle wyczerpujących zawodach w ramach cyklu Sobota Pływacka. Tym razem musieli pokazać czy... i jak są wytrzymali. 

Każdy zawodnik mógł wystartować w dwóch konkurencjach - jednym krótkim 50m i drugim długim, uzależnionym od kategorii wiekowej. 10-latkowie rywalizowali na dystansie 200m st. dowolny, 11-latkowie na 400, a 12 i 13-latkowie na 800m. 

Poszło chyba całkiem nieźle ;) 16 medali łącznie dało nam 2 lokatę w klasyfikacji medalowej. BRAWO!

Kolejny przystanek to Nowy Targ - już w najbliższą niedzielę... a potem najważniejsze zimowe zawody czyli Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Oświęcimiu i Krakowie.

W GALERII dostępne są zdjęcia.

Wyniki szczegółowe:

Bocheńska Maja

  • 2. miejsce - 50m dowolny - 34.98
  • 8. miejsce - 400m dowolny - 6:25.59

Brońska Anna

  • 1. miejsce - 50m motylkowy - 34.99
  • 3. miejsce - 400m dowolny - 5:25.06
Czytaj więcej...

Jesteśmy wszechstronni

20221105 1719415 listopada na oświęcimskiej pływalni swoją wszechstronność sprawdzali zawodnicy 10, 11, 12 i 13-letni. Na starcie stanęło 354 zawodników z 22 klubów z Małopolski i Śląska. 

W szeregach błękitnych zawodników STP znalazło się 14 pływaków, którzy musieli wystartować we wszystkich pięciu konkurencjach przewidzianych dla swojej kategorii wiekowej. Konkurencje odbywały się w st.: dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym i zmiennym.  

Po ostatniej konkurencji, jakim było 200 st. zmiennym, mogliśmy cieszyć się z łącznie 21 medali (9 złotych 🥇, 8 srebrnych 🥈 i 4 brązowe 🥉), które zawisły na szyjach naszych zawodników. 

Świetne starty we wszystkich konkurencjach przełożyły się także na zdobycie tytułu najbardziej wszechstronnej zawodniczki w kat. 11-latek przez Milenę Leśnik. Drugie miejsce w tej samej kategorii zdobyła Anna Brońska. W kat. 10-latków Oliwier Świdrak wypływał sobie również 2. miejsce. Kacper Świdrak w kat. 13-latków także uplasował się na drugiej pozycji. Łucja Podgórska w kat. 10-latek stanęła na trzecim miejscu podium. 

GRATULACJE dla wszystkich startujących zawodników - zawody były wyczerpujące, ale pokazały, że nieustająco jesteśmy w ścisłej czołówce klubów z Małopolski... i nie tylko. Wczoraj w rankingu medalowym zajęliśmy 2. miejsce, ustępując jedynie SMS Galicja, która wystawiła aż 74 zawodników. 

W GALERII dostępne są zdjęcia, a na naszym kanale na YOUTUBE wszystkie starty w stylu zmiennym. Szczegółowe wyniki dostępne są jak zwykle na swimart.pl.

Po prostu... the best :)

20221023 142448329 zawodników z 14 klubów walczyło dzisiaj w Małopolskiej Lidze Dzieci Memoriału Andrzeja Kiełbusiewicza w Tarnowie.

Do wspólnej rywalizacji przystąpiło 21 błękitnych zawodników w kat. 10, 9 i 8 lat ... do rywalizacji w której jak się okazało nie mieli sobie równych :D

Na 27 złotych medali możliwych do zdobycia, aż 15 🥇 zawisło na szyjach pływaków STP. Zdobywamy łącznie 23 medale i z ogrooomną przewagą wygrywamy klasyfikację medalową... szkoda, że za nią nie przyznawane są pamiątkowe puchary. 

Dopełnieniem dzisiejszych wspaniałych startów indywidualnych była rywalizacja sztafet 6x25m (dwoje 10, 9 i 8 -latków). Obydwie nasze ekipy zameldowały się na najwyższych lokatach 🥇🥈... po prostu THE BEST :)

GRATULACJE dla wszystkich zawodników - medali było co niemiara, ale jeszcze więcej padło rekordów życiowych 👏🏻💙

P.S. Na tych zawodach klub STP Nowy Sącz przekroczył liczbę 550 zdobytych medali w jednym sezonie... a sezon przecież się jeszcze nie skończył ;)

Wyniki szczegółowe:

Bocheńska Hanna 

  • 27. miejsce - 50m dowolny 1:01.53  
  • 22. miejsce - 25m grzbietowy 26.72
Czytaj więcej...

Sezon 2024:

Zawodów

5

Złotych medali

25

Srebrnych medali

17

Brązowych medali

21