Ułatwienia dostępu

Podhalańska Sobota Pływacka

Sobota Pływacka Nowy TargKolejny weekend małopolscy pływacy spędzili w Nowym Targu. 6 listopada na Podhalu zostały rozgrane okręgowe zawody pływackie z cyklu Sobota Pływacka. Ponad 260 zawodników z 13 klubów Małopolski stanęło na platformie startowej rywalizując w kategorii 10 -13 latków.

Oczywiście nie zabrakło również Sądeczan, którzy reprezentowali swój klub. Na podium stawali 11 razy, w tym na najwyższym stopniu 7 razy, na drugim 3 –krotnie i raz na najniższym. Na 7 zgłoszonych zawodników trzech z nich odebrało tytuł najlepszego zawodnika:

• Leśnik Milena w kategorii wiekowej 10 – latek
  • Kuźma Katarzyna w kategorii wiekowej 11 – latek
  • Świdrak Kacper w kategorii wiekowej 12 – latków.

W generalnej klasyfikacji medalowej bezkonkurencyjnie zwyciężył UKS SMS Galicja Kraków wystawiając łącznie 71 zawodników. Dlatego ogromnym sukcesem jest druga lokata sadeckiego STP z 7 reprezentantami. Trzecie miejsce na podium uzupełnił KS SMS Wieliczka.