Pływackie zmagania sądeczan w liczbach

IMG 20211004 WA0036W minioną sobotę, sądeccy pływacy, po raz pierwszy w nowym sezonie pływackim, stanęli na platformie startowej pływalni w Wieliczce. Trzecia edycja XI Zawodów Pływackich o Puchar  Solnego Miasta była jednocześnie FINAŁEM, w której uczestniczyło blisko 400 zawodników z 28 klubów województwa małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Sądecki klub, który obecnie nosi nazwę KU AZS PWSZ NOWY SĄCZ reprezentowało 31 pływaków, którzy dzięki przychylności Władz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej mogą przez pięć dni w tygodniu szlifować swoją formę na obiektach Kampusu Dydaktyczno - Sportowego. To przekłada się na wyniki, które osiągają, sławiąc jednocześnie, nie tylko barwy sądeckiej uczelni, ale również swoje królewskie Miasto Nowy Sącz. A liczby nie kłamią i jest się czym pochwalić. W ostatniej edycji zawodów sądeczanie wchodzili 26 razy na podium. W tym 12 razy na najwyższy stopień, 9 razy na środkowy i 5 krotnie na najniższy. To dało sądeczanom prowadzenie w klasyfikacji medalowej. Nie będzie żadnym wstydem, aby pochwalić się drugą lokatą w klasyfikacji punktowej, gdyż gospodarze Solne Miasto Wieliczka, którzy zebrali największą ilość punktów wystawili ponad dwukrotnie większa ilość zawodników niż błękitni.

Łącznie we wszystkich edycjach  zawodów, cieszących się od wielu lat ogromnym zainteresowaniem pływaków, wystartowało prawie 650 zawodników z 42 klubów całej Polski. W finale, który był podsumowanie trzech edycji w całym cyklu 2021 roku, sądeczanie wypływali łącznie 70 medali: 34 złote, 20 srebrnych i 16 brązowych krążków. To nasi zawodnicy, wygrali również w klasyfikacji medalowej. W  klasyfikacji drużynowej, odebrali piękny Solny Puchar ustępując jedynie Wieliczce, która może pochwalić się liczniejszą reprezentacją (bo aż trzykrotnie większą).

To bardzo dobry początek nowego sezonu pływackiego. Miejmy nadzieję, że tak dobra passa utrzyma się przez kolejne miesiące ciężkiej pracy wszystkich zawodników i ich trenerów: Jacka Michałowskiego, Joanny Paszka, Marity Kaczmarczyk. Dużą rolę odgrywają rodzice, którzy dzień w dzień przywożą dzieci na treningi. Rola Prezesa Marka Ruchały, który zarządza na co dzień klubem, jest równie ważna. Wszyscy pracownicy PWSZ, którzy „przychylnym okiem” wspierają rozwój sądeckich pływaków, mają równie duży wkład w owy sukces. Dlatego wszystkim należą się podziękowania i gratulacje. Tylko w takim układzie „naczyń połączonych” możemy zdobywać tak duże SUKCESY!!!

Wyniki i podsumowanie zawodów dostępne na stronie swimart.pl

 W GALERII dostępne są zdjęcia.

W sezonie 2021 mamy już:

Zawodów

17

Złotych medali

163

Srebrnych medali

79

Brązowych medali

67