Ułatwienia dostępu

Wypływali 6 kilogramów soli

20210320 094203W sobotę, 10 marca na pływalni w Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnym Wieliczki, odbyły się cieszące się dużą popularnością zawody z cyklu PUCHAR SOLNEGO MIASTA. W dwóch blokach zawodów, podzielonych ze względu na kategorie wiekowe, do rywalizacji stanęło ponad 400 zawodników z 30 klubów województwa: małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i opolskiego. W pierwszym bloku zawodów, na słupkach startowych stanęło 12 sądeckich zawodników. W kategorii 8-latków najlepiej zaprezentowali się: Małgorzata Kurzeja i Jan Rylewicz. Swoje starty dwukrotnie kończyli z najlepszymi czasami na dystansie 25m w stylu dowolnym i grzbietowym. Jaś i Małgosia - podopieczni trenerki Joanny Paszka przywieźli do Sącza łącznie 3 kilogramy soli w formie pięknych PUCHARÓW. Do 4 ich złotych medali, swoje dorzucili również: Zofia Krzak - srebro na dystansie 25m stylem grzbietowym i Piotr Nowak – brąz w tej samej konkurencji. Również ich straszy kolega 9-letni Oliwier Świdrak, stanął dwukrotnie na podium zdobywając srebrny krążek na 25m stylem motylkowym i brąz w klasyku. Ostatecznie w indywidualnej klasyfikacji generalnej I Rundy Pucharu Solnego Miasta „młodsi błękitni” zajęli:

• Julia Jędrzejczyk – 15. miejsce

W drugim bloku, na platformie startowej do rywalizacji stanęli zawodnicy 10-13 letni. Swoje 1,5 kilogramowe Puchary Soli wypływały również 10 – letnia Milena Leśnik od trenerki Joanny Paszka i 11-letnia Katarzyna Kuźma zawodniczka trenera Jacka Michałowskiego. To one jednocześnie zwiększyły pulę medali sądeckiego klubu. I tak: Milena zdobyła 2 złota na dystansie 50m stylem motylkowym i klasycznym oraz srebro na tym samym dystansie w stylu dowolnym. Katarzyna 2 złota dołożyła na 50m stylem klasycznym i 100m stylem grzbietowym a na dystansie 50m stylem motylkowym sięgnęła po brąz. Anna Brońska wywalczyła na 50m klasykiem srebrny krążek, podobnie jak Weronika Ruchała, z tym, że na dystansie 100 metrów. 12 letni Kacper Świdrak na dystansie 100m stylem grzbietowym, najszybciej dotknął ściany w swojej kategorii wiekowej sięgając po złoto, a na tym samym dystansie w stylu dowolnym dorzucił brąz.

W tym bloku startowym, również rozegrano kwalifikacje sztafet na dystansie 4x50m stylem dowolnym do finałowej rundy. Maksymalna suma wieku wynosiła 48 lat, według roku urodzenia uczestników jednej płci. Milena Leśnik, Karolina Kurzeja, Weronika Ruchała i Katarzyna Kuźma w tej rywalizacji dostały się do finału z drugim czasem.

Ostatecznie w indywidualnej klasyfikacji generalnej I Rundy Pucharu Solnego Miasta „starsi błękitni” zajęli: