IX Zawody Pływackie o Puchar KS Delfin

STP Nowy SączPo blisko dwuletniej przerwie, ze względu na trwającą pandemię odbyły się w ścisłym reżimie sanitarnym IX Zawody Pływackie o Puchar KS Delfin. 400 zawodników z 16 klubów Małopolski ( podzielonych na dwa bloki startowe ) w niedzielne przedpołudnie, stanęło na platformie startowej myślenickiej pływalni Aquarius.

Nie zabrakło wśród nich oczywiście sądeckich przedstawicieli tej dyscypliny. Prawie 40 zawodników w barwach błękitnych odebrało indywidualnie 40 medali w tym 21 złotych, 12 srebrnych i 7 brązowych krążków. Zwieńczeniem zawodów była odbywająca się, tylko na myślenickiej pływalni w ramach Pucharu KS Delfin sztafeta mix 10 x 25 m stylem dowolnym. I w tej konkurencji, sądecka sztafeta (pod tajemniczą nazwą ATAK STP) okazała się bezkonkurencyjna. Na najwyższy stopień podium weszła dzięki wygranej różnicą 0.06 sekundy z zespołem Jasień Sucha Beskidzka. Podium uzupełnił zespół sztafetowy Pływak Bochnia 1. Na uwagę zasługuje fakt, iż sądecką sztafetę tworzyło 6 dziewcząt (Mucha Julia, Piętka Zuzanna, Kurzeja Karolina, Gromala Julia, Ruchała Weronika, Kuźma Katarzyna)  i 4 chłopców (Piętka Adam, Świdrak Kacper, Bocheński Kajetan, Hanula Mateusz), beskidzką 8 chłopców i 2 dziewczyny, zaś bocheńską 9 pływaków i 1 pływaczka. W takim układzie personalnym, można się pokusić o stwierdzenie MOCNEGO ATAKU STP.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że w rankingu medalowym, przy tak licznej ilości medali błękitni wygrali w klasyfikacji generalnej. To pokazuje po raz kolejny, jak mocną drużyną są wszyscy zawodnicy sadeckiego klubu. TAK TRZYMAĆ !!!

W GALERII dostępne są zdjęcia, a na naszym kanele YOUTUBE póki co 30 filmów (jakość HD - można sobie przestawić w ustawieniach). Cd. jutro (niestety trzymają nas limity - 15 filmów na dzień można wrzucać - jutro więc 50m grzbiet, klasyk i sztafeta). Z góry przepraszamy, że nie będzie wszystkich startów - dekoracje zawodników odbywały się w trakcie wyścigów. I oczywiście mile wskazana subskrypcja kanału - jak zbierzemy 1000 subów to możemy nadawać live przez GoPro ;)

Czytaj więcej...

Podhalańska Sobota Pływacka

Sobota Pływacka Nowy TargKolejny weekend małopolscy pływacy spędzili w Nowym Targu. 6 listopada na Podhalu zostały rozgrane okręgowe zawody pływackie z cyklu Sobota Pływacka. Ponad 260 zawodników z 13 klubów Małopolski stanęło na platformie startowej rywalizując w kategorii 10 -13 latków.

Oczywiście nie zabrakło również Sądeczan, którzy reprezentowali swój klub. Na podium stawali 11 razy, w tym na najwyższym stopniu 7 razy, na drugim 3 –krotnie i raz na najniższym. Na 7 zgłoszonych zawodników trzech z nich odebrało tytuł najlepszego zawodnika:

  • Leśnik Milena w kategorii wiekowej 10 – latek
  • Kuźma Katarzyna w kategorii wiekowej 11 – latek
  • Świdrak Kacper w kategorii wiekowej 12 – latków.

W generalnej klasyfikacji medalowej bezkonkurencyjnie zwyciężył UKS SMS Galicja Kraków wystawiając łącznie 71 zawodników. Dlatego ogromnym sukcesem jest druga lokata sadeckiego STP z 7 reprezentantami. Trzecie miejsce na podium uzupełnił KS SMS Wieliczka.

Czytaj więcej...

Doskonałe starty błękitnych na Podhalu

Zawody o Puchar Burmistrza Nowego TarguW minioną niedzielę błękitni zawodnicy STP rywalizowali w Zawodach pływackich o Puchar Burmistrza Nowego Targu. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodniczek i zawodników z 11 klubów z małopolski.

A jak poszło błękitnym?... Doskonale!!!

48 medali, w tym 25 złotych to dorobek sądeczan. 44 razy stawaliśmy indywidualnie na podium i aż 4 razy w sztafetach. Cieszą medale, ale jeszcze bardziej rekordy życiowe, których padło co niemiara. Progres klubu to 109% - najlepiej ze wszystkich startujących klubów na tych zawodach.

Ogromne BRAWA dla zawodników za ich walkę i „serce pozostawione w wodzie” :]

W GALERII dostępne są zdjęcia.

Szczegóły - wyniki:

Sztafeta mieszana  4x25m st. dowolnym do lat 9:

  • 1. miejsce - Małgorzata Kurzeja (8 lat), Jan Rylewicz (8 lat), Oliwier Świdrak (9 lat) i Zofia Krzak (8 lat) - 1:12.06 s.
  • 3. miejsce - Piotr Nowak (8 lat), Zofia Zięba (8 lat), Łucja Podgórska (9 lat) i Marcel Świdrak (9 lat) - 1:19.32 s.
  • 4. miejsce - Julia Jędrzejczyk (9 lat), Filip Gruca (7 lat), Katarzyna Matras (7 lat) i Jakub Piętka (8 lat) - 1:27.32 s.
  • 5. miejsce - Łukasz Lichowski (8 lat), Adam Lorek (9 lat), Liliana Mordarska (7 lat) i Helena Jakubowska (8 lat) - 1:32.92 s.

Sztafeta mieszana 4x50m st. dowolnym 10 - 16 lat:

  • 1. miejsce - Mateusz Hanula (13 lat), Julia Mucha (14 lat), Kacper Świdrak (12 lat) i Katarzyna Kuźma (11 lat) - 1:58.34 s.
  • 2. miejsce - Kajetan Bocheński (14 lat), Adam Piętka (11 lat), Zuzanna Piętka (14 lat) i Karolina Kurzeja (12 lat) - 2:05.66 s.
Czytaj więcej...

Wszechstronni stylowo

Wszechstronność stylowaW minioną sobotę 23 października odbyły się zawody z cyklu SOBOTA PŁYWACKA o Puchar Wszechstronności Stylowej. Jedne z najważniejszych zawodów w kalendarzu pływackim, przyciągnęły prawie 360 zawodników i zawodniczek z 29 klubów  województwa małopolskiego, śląskiego i Czech. Dla wszystkich pływaków i trenerów, był to wyjątkowo długi i ciężki dzień. Świadczą o tym, dwa bloki startowe, 5 indywidualnych konkurencji dla każdego zawodnika i łącznie blisko 1680 startów. Każdy zawodnik musiał przepłynąć stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym, dowolnym i zmiennym. W zależności od wieku (10 – 13 lat) i stylu, zmagania  pływackie pokonywali na dystansach 50m, 100m i 200m.

Sądecka ekipa w 12 – osobowym  składzie, pod czujnym okiem trenerów: Joanny Paszka i Jacka Michałowskiego i przy duchowym wsparciu Marka Ruchały i Tomasza Świdraka z każdym startem udowadniała swoją wszechstronność. Bezdyskusyjnie, każdy z nich pod względem pływania takim jest (o czym świadczy udział w Pucharze). Ale podium ma tylko trzy miejsca i nie każdemu udało się, na nim stanąć. Dla nich, na pewno liczyły się nowe życiówki, a jeśli takich nie było to wnioski do dalszej pracy.

Czytaj więcej...

Pływackie zmagania sądeczan w liczbach

IMG 20211004 WA0036W minioną sobotę, sądeccy pływacy, po raz pierwszy w nowym sezonie pływackim, stanęli na platformie startowej pływalni w Wieliczce. Trzecia edycja XI Zawodów Pływackich o Puchar  Solnego Miasta była jednocześnie FINAŁEM, w której uczestniczyło blisko 400 zawodników z 28 klubów województwa małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Sądecki klub, który obecnie nosi nazwę KU AZS PWSZ NOWY SĄCZ reprezentowało 31 pływaków, którzy dzięki przychylności Władz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej mogą przez pięć dni w tygodniu szlifować swoją formę na obiektach Kampusu Dydaktyczno - Sportowego. To przekłada się na wyniki, które osiągają, sławiąc jednocześnie, nie tylko barwy sądeckiej uczelni, ale również swoje królewskie Miasto Nowy Sącz. A liczby nie kłamią i jest się czym pochwalić. W ostatniej edycji zawodów sądeczanie wchodzili 26 razy na podium. W tym 12 razy na najwyższy stopień, 9 razy na środkowy i 5 krotnie na najniższy. To dało sądeczanom prowadzenie w klasyfikacji medalowej. Nie będzie żadnym wstydem, aby pochwalić się drugą lokatą w klasyfikacji punktowej, gdyż gospodarze Solne Miasto Wieliczka, którzy zebrali największą ilość punktów wystawili ponad dwukrotnie większa ilość zawodników niż błękitni.

Czytaj więcej...

W sezonie 2021 mamy już:

Zawodów

17

Złotych medali

163

Srebrnych medali

79

Brązowych medali

67