Ułatwienia dostępu

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

MKS STP Nowy SączZa nami najważniejszy sprawdzian pływacki w mijającym roku. W Zabierzowie odbyły się dwudniowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego dla 10-13 latków organizowane przez Małopolski Okręgowy Związek Pływacki. Do rywalizacji przystąpiło blisko 400 zawodników z 25 klubów Małopolski, w tym 12 sądeczan. Zawody przyciągnęły najlepszych zawodników naszego regionu. Dla wszystkich była to okazja na podsumowanie swojej pracy w ostatnim roku pływackim. 

Na podium indywidualnie Miejski Klub Sportowy STP Nowy Sącz reprezentowały:

  • Trojanowska Julia uzyskując 1 miejsce z czasem 28.25 na 50m stylem dowolnym,
  • Trojanowska Julia uzyskując 2 miejsce z czasem 1:00.81 na 100m stylem dowolnym,
  • Trojanowska Julia uzyskując 2 miejsce z czasem 1:.07.10 na 100m stylem motylkowym,
  • Mucha Julia uzyskując 2 miejsce z czasem 32.72 na 50m stylem motylkowym,
  • Mucha Julia uzyskując 3 miejsce z czasem 30.62 na 50m stylem dowolnym,
  • Piętka Zuzanna uzyskując 2 miejsce z czasem 10:30.64 na 800m stylem dowolnym,
  • Budnik Małgorzata uzyskując 3 miejsce z czasem 5:31.07 na 400m stylem dowolnym.
Czytaj więcej...

Puchar Burmistrza Nowego Targu w rękach STP

MKS STP Nowy SączW pierwszą niedzielę grudnia, odbyła się IV edycja zawodów pływackich z cyklu Puchar Burmistrza Nowego Targu. W ostatniej, nowotarskiej rozgrywce na słupkach startowych stanęło 166 zawodników z 11 klubów Małopolski, w tym 34 sądeckich pływaków. Tak, jak w poprzednich cyklach zawodów, tak i w ostatniej, rundzie, STP nie miało sobie równych. Błękitni przywieźli ze sobą łącznie 44 medale w konkurencjach indywidualnych i drużynowych.

Finałowa runda zawodów pływackich o Puchar Burmistrza Nowego Targu to podsumowanie całorocznej rywalizacji pływaków na Podhalu. Należał on, do sądeckiego klubu, który wypływał łącznie 198 krążków w tym 89 złotych, 74 srebrne i 35 brązowych.

W indywidualnej rywalizacji na najlepszą zawodniczkę w kategorii 9 lat i młodsze ( za sumę punktów z 6 startów indywidualnych według punktacji FINA), całe podium zajęły błękitne dziewczyny: 1 miejsce Katarzyna Kuźma, 2 miejsce Milena Leśnik, 3 miejsce Zofia Kamińska. Podobna sytuacja miała miejsce w kategorii dziewcząt 10 lat i starsze (za sumę punktów z 6 startów indywidualnych według tabeli Rudolpha), gdzie na najwyższy stopień podium wspięła się Julia Trojanowska, na środkowe miejsce Julia Basta, a jako trzecia weszła Zuzanna Piętka. Drugim zawodnikiem w kategorii 10 lat i starsi w generalnej klasyfikacji został Wojciech Nowak, a tuż za nim na trzecim stopniu podium stanął Filip Tomaniewski. GRATULUJEMY!!!

W GALERII dostępne są zdjęcia.

Mistrzostwa Nowego Sącza w Pływaniu

MKS STP Nowy SączW minioną niedzielę, 17 listopada na krytej pływalni przy ulicy Nadbrzeżnej rozegrano Otwarte Mistrzostwa Nowego Sącza o Puchar Prezydenta Miasta. Cieszące się dużą popularnością wśród pływaków zawody odbyły się w naszym mieście po raz trzeci. Udział w nich, wzięło blisko 250 zawodników z 19 klubów pływackich Małopolski, jak również niezrzeszonych w żadnym klubie.Zawody w imieniu Prezydenta Miasta otworzyli Dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Małgorzata Belska, oraz Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek. Zawodnicy do lat 9 pływali na dystansach 25 metrów czterema stylami: dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym. Starsi zaś do pokonania mieli między innymi dystans 50 metrów stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym, motylkowym lub 100m stylem dowolnym. Podsumowaniem zawodów był start 14 sztafet mieszanych na dystansie 4x50m stylem zmiennym.

Za zajęcie miejsca I – III zawodnicy otrzymali okolicznościowe medale i dyplomy w każdej konkurencji indywidualnej i kategorii wiekowej. W kategorii 10 - 34 lat za miejsca od I-III w punktacji Rudolpha finaliści otrzymali vouchery do sklepu pływackiego podobnie, jak w kategorii 6-9 lat za miejsca od I-III w punktacji FINA. Po zakończeniu każdego bloku startowego, losowane były atrakcyjne nagrody rzeczowe wśród zawodników i trenerów. MKS STP Nowy Sącz, jako gospodarz zawodów wystawił najliczniejszą grupę zawodników w rozpiętości wiekowej od 5 lat (Przedszkole STP) do 43 lat (Mastersi STP). W całej rywalizacji sądecki klub pływacki zdobył 60 krążków (w tym 25 złotych, 18 srebrnych i 17 brązowych), zajmując 1 miejsce w klasyfikacji medalowej i zdobywając Puchar Prezydenta Miasta. Na 2 miejscu z 28 krążkami uplasował się klub Delfin z Nowego Targu, zaś 3 lokatę zajęła Wisła Kraków. W rywalizacji drużynowej dwie sądeckie sztafety zajęły najwyższe stopnie podium. Dekoracje zawodników w imieniu Prezydenta Miasta dokonali Pani Małgorzata Belska oraz Pan Tomasz Baliczek,

Czytaj więcej...

Wieloboiści na medal!

MKS STP Nowy Sącz10.11.2019 r. odbyły się Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Tym razem nasz klub reprezentowało 6 zawodniczek i zawodników - 8 i 9 latkowie. Nasi młodzi adepci rywalizowali w aż 4 stylach - suma czasów dawała wynik wielobojowy. 

Jeżeli chodzi o rywalizację dziewcząt, to można właściwie powiedzieć... absolutna DOMINACJA klubu MKS STP Nowy Sącz. 3 zawodniczki i 12 medali indywidualnych - Milena Leśnik (8 lat) 4 złote medale, Katarzyna Kuźma (9 lat) 4 złote medale i Anna Brońska (8 lat) 4 brązowe medale. Niezwykle żałujemy, że rozchorowała się nasza 4 zawodniczka Zosia, która z całą pewnością ten dorobek medalowy by powiększyła.

W kategorii chłopców z bardzo dobrej strony zaprezentował się Adam Piętka (9 lat), który zdobył brąz w klasyku, dwa razy plasował się na 4 pozycji i raz na 5. 

Przysłowiową "wisienką na torcie" okazał się start sztafety 4x25m stylem dowolnym - nasza ekipa w składzie: Milena Leśnik, Adam Piętka, Katarzyna Kuźma i Filip Bodziony z przewagą aż 19 s. dopłynęła do ściany po złoto.

W rywalizacji wielobojowej 8 i 9 latków nie mogło być inaczej - 1 miejsce zdobyła Katarzyna Kuźma, druga zaś była Milena Leśnik. 

Czytaj więcej...

2 x 33 + 10 x 25m = ???

MKS STP Nowy SączW niedzielne przedpołudnie ponad 300 zawodników z 23 klubów Małopolski stanęło na słupkach startowych myślenickiej pływalni. Zawody Pływackie o Puchar KS DELFIN z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Dlatego też, w jej VIII edycji nie zabrakło przedstawicieli MKS STP Nowy Sącz.

Rywalizacja sportowa odbywała się na dystansie 25 i 50 metrów stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym, w zależności od kategorii wiekowej. 33 sądeckich zawodników w wieku od 6 – 17 lat w indywidualnych konkurencjach, zdobyło łącznie 33 krążki: 13 złotych, 11 srebrnych i 9 brązowych.

Finałem i zwieńczeniem owych zawodów, była nietypowa sztafeta 10x25m stylem dowolnym, w której wystartować mogli rodzice, opiekunowie lub trenerzy. Choć sądecka sztafeta nie skorzystała z pomocy dorosłych i oparta była tylko i wyłącznie na zawodnikach: Kurzeja Jakub, Ogórek Dawid, Kurzeja Karolina, Budnik Małgorzata, Piętka Zuzanna, Mółka Mateusz, Tomaniewski Filip, Mółka Bartosz, Trojanowska Julia i Basta Julia (kolejność startu)  z 6 sekundową przewagą zdobyła PUCHAR KS DELFIN. Dla wszystkich zawodników, było to kolejne doświadczenie startowe i sprawdzian postępów. Nie ulega wątpliwości, że niedzielne zmagania Sądeczan można zapisać w skrócie: 

2 x 33 + 10 x 25m = ZWYCIĘSTWO!!!

GRATULUJEMY

Indywidualne wyniki i podsumowania dostępne na stronie swimart.pl

Sezon 2024:

Zawodów

11

Złotych medali

95

Srebrnych medali

62

Brązowych medali

48