Ułatwienia dostępu

Ostatnie zawody w 2018 roku...

MKS STP Nowy Sącz 22 grudnia odbyły się ostatnie zawody w mijającym już 2018 roku. W zawodach pływackich w Oświęcimiu "Bijemy Rekordy pod patronatem Pawła Korzeniowskiego" nasz klub reprezentowało dwóch zawodników: Filip Mordarski i Jakub Kurzeja. 

Filip przyzwyczaił nas już do seryjnych zwycięstw. Tak było i w tym przypadku - trzykrotnie stawał na 1 miejscu podium (50 m st. motylkowy, 100m st. motylkowym i 400m st. zmiennym). Na 200m st. motylkowym musiał uznać wyższość swoich przeciwników, ale tylko dlatego, że startował w kat. OPEN z o wiele starszymi zawodnikami od siebie - 5 lokata.

Jakub w każdym swoim starcie znalazł się w pierwszej dziesiątce, a na 50m st. grzbietowym mógł cieszyć się jeszcze bardziej, bo uplasował się na 3 pozycji. 

BRAWA dla naszych reprezentantów nie tylko za osiągnięte wyniki, ale zwłaszcza za determinację i wolę walki do samego końca :)

W GALERII dostępne są zdjęcia.

 

Gwiazdkowe pływanie pod Giewontem

MKS STP Nowy Sącz - XVI Gwiazdkowy Puchar ZakopanegoW niedzielę  9 grudnia na nowo wyremontowanej pływalni w Centralnym Ośrodku Sportu odbyły się ( wznowione po dłuższej przerwie ) zawody z cyklu Gwiazdkowy Puchar Zakopanego.  W XVI edycji tych zmagań na starcie stanęło 230 zawodników z województwa małopolskiego i lubelskiego. Wyścigi podzielone były na dwa bloki startowe. W pierwszym - pływali najmłodsi zawodnicy, do 9 lat na dystansie 25m i 50m, w drugim - ich starsi koledzy w konkurencjach 50, 100, i 200m. Zarówno pierwszy, jak i drugi blok zawodów  zamykały rodzinne sztafety 2x25m, które dostarczyły wielu pozytywnych emocji, nie tylko kibicom, ale przede wszystkim rodzinom w nich startującym. Ta część zawodów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy start 47 rodzinnych zespołów, w tym 6 Mastersów STP Nowy Sącz z dziećmi.

Błękitni po raz pierwszy w tym roku wystawili największą liczbę zawodników w konkurencjach indywidualnych na tle innych klubów, bo aż 37. Po raz kolejny MKS STP Nowy Sącz w statystyce medalowej zajęło  najwyższą lokatę przywożąc 38 medali, w tym 16 złotych, 14 srebrnych i 8 brązowych krążków.

Czytaj więcej...

Najmłodsi – Najlepsi

MKS STP Nowy Sącz - Już PływamGrudzień dla najmłodszych pływaków rozpoczął się okręgowymi zawodami z cyklu "Już pływam". Skierowane one były głównie dla dzieci w wieku 9 lat, 8 lat i młodszych. Zgodnie z regulaminem zawodów, w takich kategoriach wiekowych przeprowadzono również klasyfikację. Na miechowskiej pływalni gościło ponad 150 zawodników z 13 klubów Małopolski i Śląska. Zawodnicy wystartowali łącznie w 8 konkurencjach indywidualnych i jednej drużynowej na dystansie 25m.

13 zawodników MKS STP Nowy Sącz pod opieką trenerki Joanny Paszka po wszystkich drużynowych konkurencjach zajęli w statystyce medalowej 1 MIEJSCE. W tym najwyższą lokatę zajęło 5 zawodników, drugą lokatę - 6, a trzecią – 5, co łącznie daje 16 wejść na podium. Najlepszymi zawodnikami – okazali się najmłodsi przedstawiciele sądeckiego klubu w osobie Katarzyny Kuźmy i Adama Maciaka, którzy odebrali tytuł Najlepszego Zawodnika w swojej kategorii wiekowej, tj. 8-lat i młodsi. W generalnej klasyfikacji w pierwszej 10-ce znaleźli się również:

Czytaj więcej...

Bohater Otwartych Mistrzostw Województwa Małopolskiego

Filip Mordarski - MKS STP Nowy SączW sobotę, późnym wieczorem zakończyły się dwudniowe zmagania na oświęcimskiej pływali w Otwartych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego. Ponad 320 zawodników z czterdziestu klubów województwa małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i łódzkiego startowało w 42 konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Zawody rozegrane zostały w trzech kategoriach wiekowych:

  • Kategoria I – zawodnicy 16-letni i starsi
  • Kategoria II – zawodnicy 14 – 15 lat 
  • Kategoria III – zawodnicy 13 lat.

Sądeckie STP wystawiło pięciu zawodników: w I kategorii wiekowej wystartował Jakub Kurzeja, w II kategorii wiekowej Sandra Sopata, Filip Tomaniewski, w III - Filip Mordarski, Wojciech Nowak. Udział  w tych najważniejszych zawodach pływackich, jakimi są Mistrzostwa Okręgu poprzedzony był ciężką pracą pod okiem trenera Jacka Michałowskiego.

Czytaj więcej...

33 zawodników = 33 medale

STP Nowy SączMyślenice, po raz kolejny gościły pływaków z 25 klubów Małopolski i Śląska na zawodach o Puchar Towarzystwa Gimnastycznego "SOKÓŁ". Tym razem na starcie stanęło 346 zawodników, a wśród nich 33 reprezentantów MKS STP Nowy Sącz.

W pierwszym bloku zawodnicy pływali na dystansach 25m w kategorii 6 lat i młodsi – stylem dowolnym, w kategorii 7 lat – start w dwóch dowolnie wybranych stylach, w kategorii 8 lat i 9 lat – start wszystkimi czterema stylami. Najmłodsza, 5-letnia Małgorzata Kurzeja jako pierwsza klubowiczka błękitnych, stanęła na słupku startowym i dopłynęła do ściany pływalni w czasie 26.96 stylem dowolnym zajmując jednocześnie najwyższą lokatę. Jej starszy kolega, 6-letni Oliwier Świdrak, również stanął na najwyższym stopniu podium uzyskując czas na koniec wyścigu równy 26.38. Tak dobre starty maluchów, były dopiero początkiem całej serii pomyślnych startów. I tak:

Czytaj więcej...

Sezon 2024:

Zawodów

5

Złotych medali

25

Srebrnych medali

17

Brązowych medali

21