Puchar Solnego Miasta w Wieliczce

MKS STP Nowy SączDziewiąte zawody pływackie o Puchar Solnego Miasta, to dla zawodników STP ostatnia prosta, tuż przed zbliżającymi się wakacjami. W II rundzie zawodów, a zarazem w jej finale udział wzięło 383 zawodników z blisko 30 klubów, w tym 25 Sądeczan. Po wszystkich startach błękitnych w niedzielny, ciepły, czerwcowy dzień, w statystyce medalowej STP Nowy Sącz zajął IV miejsce, przywożąc 16 medali. W finale jednak, po dwóch rundach, w generalnej klasyfikacji stanęli na trzecim miejscu podium odbierając Solny Puchar.

Indywidualnie bryłę soli odebrała w klasyfikacji generalnej po dwóch edycjach Milena Leśnik, która okazała się najlepszą 8 latką. Jej klubowa koleżanka Ania Brońska zajęła III miejsce ustępując rywalce z drugiego miejsca, jedynie 2 punktami. Z niewielką różnicą punktów, bo tylko 8 Katarzyna Kuźma zajęła II miejsce wśród 9 latków. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również:

  • Piętka Zuzanna V miejsce w kategorii 12 lat
  • Mucha Julia VI miejsce w kategorii 12 lat
  • Basta i Julia VII miejsce w kategorii 13 lat
  • Kurzeja Karolina VII miejsce w kategorii 10 lat
  • Miczołek Maksymilian VII miejsce w kategorii 12 lat
  • Świdrak Kacper VII miejsce w kategorii 10 lat
  • Ruchała Weronika IX miejsce w kategorii 11 lat
  • Budnik Małgorzata IX miejsce w kategorii 12 lat
  • Nowak Piotr IX miejsce w kategorii 13 lat

Dla nich organizatorzy przygotowali pamiątkowe statuetki, podobnie jak dla najmłodszych zawodników, do których należeli 6-letnia Małgorzata Kurzeja i 7- letni kuzyni Marcel i Oliwier „Świdraki”.

Wszystkie indywidualne wyniki startujących zawodników dostępne są na stronie www.swimart.pl

W galerii, tym razem oprócz kilku ujęć stricte ze startów, pokazane są zdjęcia głównie z tego co dzieje się na pływalni w czasie zawodów, poza wyścigami. Jest to szereg fotek pokazujący: skupienie, stres, radość, płacz, pomoc, wsparcie, współpracę, wspólną odpowiedzialność, chwilową samotność, szacunek, zabawę, wygłupy itd. ...

Ale najważniejsza z tego wszystkiego jest niepowtarzalna w tych warunkach INTEGRACJA CAŁEGO ZESPOŁU od zawodników począwszy przez trenerów, kończąc na rodzicach !!!

Przed nami jeszcze MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW. Wszystkim zawodnikom przygotowującym się do najważniejszych startów w całym cyklu treningowym, życzymy determinacji i szybkich startów. Mamy nadzieję, że kolejny artykuł, będzie właśnie o ich osiągnięciach. Wszystkim tym, którzy są już jedną nogą na wakacjach gratulujemy tegorocznych startów, zdobytych życiówek i życzymy miłego, ciepłego odpoczynku.