Grand Prix Małopolski

MKS STP Nowy SączW przeddzień kolejnej IV rundy zawodów pływackich z cyklu Grand Prix Małopolski, na uwagę zasługuje start dwóch zawodników MKS STP Nowy Sącz w marcowej edycji zawodów. Prestiżowe zawody cieszące się dużą popularnością, nie tylko w naszym regionie przyciągnęły przedstawicieli tej dyscypliny z odległych województw, między innymi: warmińsko - mazurskiego, opolskiego, śląskiego. Łącznie do rywalizacji przystąpiło 271 zawodników z 33 klubów.

Na oświęcimskiej platformie startowej stanęli w barwach STP Filip Mordarski i Wojciech Nowak - zawodnicy trenujący na co dzień u Trenera Jacka Michałowskiego. Każdy z nich płynął dwie konkurencje: 400m stylem zmiennym i 100m - Filip stylem motylkowym, Wojtek stylem klasycznym. Dla obydwu 14-latków start w pierwszej konkurencji był wyzwaniem, gdyż startowali w serii z nienotowanym do tej pory czasem.

Filip przypłynął do mety z czasem 5:05.86 zajmując I lokatę, zostawiając zawodnika z II miejsca różnicą czasu blisko 15 sekund. Wojtek z czasem 5:57.16 zajął 7 lokatę. W podobnej serii (NT) Filip płynął 100m stylem motylkowym. Tu również nie miał sobie równych. Ścianę pływali dotknął po czasie 1:01.21 zajmując I miejsce. Dla Wojtka start na dystansie 100m stylem klasycznym, nie był nowością. Wynik z jakim dopłynął wręcz odwrotnie. Czas 1:21.44 jest jego nową życiówki lepszą od czasu zgłoszenia o 6 sekund. Taki rezultat pozwolił mu wskoczyć do najlepszej piątki "klasyków" na tym dystansie.

Ostatecznie w klasyfikacji medalowej sądecki klub pływacki wśród 14-latków zajął wysokie 4 miejsce. Przed IV edycją zawodów, która odbędzie się już w ten weekend - trzymamy mocno kciuki za naszych zawodników. POWODZENIA!!!