Dobry wiosenny start

STP Nowy SączZa nami I edycja Zawodów Pływackich o Puchar Burmistrza Nowego Targu. W ostatni dzień marca, po krótszym spaniu niż zazwyczaj ze względu na zmianę czasu, u podnóża Gorców pojawiło się 177 zawodników z 10 klubów Małopolski. Wśród nich MKS STP Nowy Sącz reprezentowało 40 zawodniczek i zawodników. W pierwszej edycji klubowych zawodów dominowały konkurencje stylem dowolnym i grzbietowym na dystansie 25 i 50m. Nie zabrakło również konkurencji 50m stylem klasycznym i 100m stylem dowolnym w starszych kategoriach wiekowych. Indywidualne konkurencje zamykały sztafety 4x25m i 4x50m stylem dowolnym.

Dobry start klubu w Nowym Targu zapoczątkowali najmłodsi przedstawiciele błękitnych zdobywając łącznie 17 krążków, w tym 8 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych. Starsi zawodnicy STP zmotywowani walką młodszych kolegów przywieźli ze sobą dwa razy więcej medali: 17 złotych, 14 srebrnych i 4 brązowe. To daje łącznie 52 medale i I miejsce w klasyfikacji medalowej wszystkich startujących klubów.

Okazuje się, że nie tylko indywidualne starty sądeckich zawodników są ich mocną stroną. W konkurencjach drużynowych dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium, raz na drugim. Świadczy to o dobrym przygotowaniu, motywacją do walki i radością z przeżywania wspólnie spędzonych chwil, które dla nich są niezapomniane. Wszystkie wyniki startujących zawodników dostępne są na stronie www swimart.pl.

GALERII dostępne są zdjęcia.