FIlip kolejny raz zdobywa Mistrzostwo Polski !!!

Filip MordarskiWspaniałe wieści dotarły do nas z Dąbrowy Górniczej, gdzie na jeziorze Pogoria, odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Filip Mordarski w kat. 14 lat (dystans 2500m) zdobył dzisiaj ZŁOTY MEDAL!!!

Ten medal to niewątpliwie piękne zwieńczenie, świetnego sezonu w wykonaniu Filipa i trenera Jacka. Ogromne GRATULACJE!!!

Czytaj więcej...

Dwukrotny MISTRZ POLSKI w barwach STP

MKS STP Nowy SączPierwszy weekend lipca 2019 roku, zapisał się na kartach historii sądeckiego klubu, jak jeszcze nigdy dotąd. A to za sprawą trzech walecznych zawodników trenera Jacka Michałowskiego.

W Oświęcimiu na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich, jako jedyny reprezentant STP pływał Piotr Sadowy. Konkurencja była nie tylko mocna, ale i liczna, bo na starcie stanęło 452 zawodników z całej Polski, w tym 252 mężczyzn. Przez trzy dni Piotr ścigał się w konkurencjach stylem grzbietowym, uzyskując w eliminacjach za każdym razem 14 lokatę. Dało mu to szansę na udział w FINAŁACH B.

Pierwszego dnia na dystansie 200m w eliminacjach uzyskał czas 2:22.02, by w popołudniowym Finale dopłynąć z czasem 2:21.89 i wspiąć się w ostatecznej klasyfikacji tej konkurencji o oczko wyżej.

Drugiego dnia na dystansie 50m Piotrek w eliminacjach dotknął ściany pływalni po 29.72 sekundach, by ostatecznie uzyskać 16 lokatę z czasem 29.88 sekundy.

Czytaj więcej...

Puchar Solnego Miasta w Wieliczce

MKS STP Nowy SączDziewiąte zawody pływackie o Puchar Solnego Miasta, to dla zawodników STP ostatnia prosta, tuż przed zbliżającymi się wakacjami. W II rundzie zawodów, a zarazem w jej finale udział wzięło 383 zawodników z blisko 30 klubów, w tym 25 Sądeczan. Po wszystkich startach błękitnych w niedzielny, ciepły, czerwcowy dzień, w statystyce medalowej STP Nowy Sącz zajął IV miejsce, przywożąc 16 medali. W finale jednak, po dwóch rundach, w generalnej klasyfikacji stanęli na trzecim miejscu podium odbierając Solny Puchar.

Indywidualnie bryłę soli odebrała w klasyfikacji generalnej po dwóch edycjach Milena Leśnik, która okazała się najlepszą 8 latką. Jej klubowa koleżanka Ania Brońska zajęła III miejsce ustępując rywalce z drugiego miejsca, jedynie 2 punktami. Z niewielką różnicą punktów, bo tylko 8 Katarzyna Kuźma zajęła II miejsce wśród 9 latków. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również:

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Meeting Pływacki Ekotrendy 2019 Oświęcim

MKS STP Nowy SączPierwsze dwa dni czerwca, sądeccy pływacy: Mordarski Filip, Mółka Bartosz, Nowak Piotr i Sadowy Piotr spędzili na oświęcimskiej pływalni. Uczestniczyli oni w Międzynarodowych Zawodach Pływackich EkoTrendy organizowanych po raz pierwszy przez Małopolski Okręgowy Związek Pływacki, Uczniowski Klub Pływacki Unia Oświęcim, Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, jak i samych gospodarzy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Oświęcimska impreza odbyła się w "przeddzień" zbliżających się w lipcu Mistrzostw Polski Juniorów. Była zatem doskonałym sprawdzianem dla podopiecznych trenera Jacka Michałowskiego.

Z sądeckich pływaków na podium stanął 4-krotnie Filip Mordarski i 2-krotnie jego starszy kolega Piotr Sadowy. Choć pozostałym sądeckim zawodnikom nie udało się wygrać okolicznościowego medalu, to i tak o progresie tych zawodników świadczą uzyskane indywidualne czasy. Każdy z nich w tym Meetingu wypływał swoje "życiówki".

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Dzieci i Młodzików Województwa Małopolskiego Olimpiada „Małopolska 2019” – w liczbach

MKS STP Nowy Sącz

  • 25-26 maja 2019r. - Kraków
  • 2 trenerów: Joanna Paszka, Jacek Michałowski
  • 3 bloki startowe
  • 5 sądeckich, dopingujących rodziców: p. Jakubowscy, p. Trojanowscy, p. Gołaszewska
  • 14 zawodników MKS STP Nowy Sącz
  • 24 kluby pływackie z województwa Małopolskiego
  • 384 startujących zawodników
  • 4 dekoracje sądeckich sztafet
  • - 2 miejsce 4x100m stylem dowolnym 13 latków: Trojanowska Julia, Basta Julia, Mucha Julia, Piętka Zuzanna - 3 miejsce 4x50m stylem dowolnym 13 latków: Trojanowska Julia, Basta Julia, Mucha Julia, Piętka Zuzanna

Czytaj więcej...