Wytrzymałość, szybkość, wszechstronność!!!

STP Nowy SączW sobotę 18 listopada 2017 roku szesnastu zawodników MKS STP Nowy Sącz wzięło udział w Ogólnopolskim sprawdzianie wytrzymałości i wszechstronności w pływaniu na oświęcimskiej pływalni - w ramach II rundy zawodów z cyklu "Sobota Pływacka". Zmagania podjęli pływacy 10, 11 i 12 letni w konkurencjach 100m, 200m stylem zmiennym oraz 200, 400, 800m stylem dowolnym. Był to ciężki i wyczerpujący sprawdzian dla ponad 230 zawodników z 7 klubów Małopolski. "Tylko dwa" a dla zawodników "Aż dwa" starty w tym dniu były poprzedzone wyczerpującymi dobrze rozpisanymi i przeprowadzonymi treningami, które pod kierunkiem trenerów Jacka Michałowskiego i Tomasza Jasiurkowskiego dały pozytywne efekty pracy.

Filip Mordarski dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium, zostawiając w klasyfikacji generalnej daleko z tyłu zawodników z innych klubów. Swoją wygraną potwierdził jednocześnie, że jest najbardziej wytrzymałym 12-latkiem w naszym regionie. Na dystansie 200m stylem zmiennym osiągnął czas 2:30.71, zaś 800m stylem dowolnym Filip ukończył z czasem 9:36.79.

Filip MordarskiFilip Mordarski

W kategorii wiekowej 12-latków w klasyfikacji generalnej na 10 miejscu znalazł się Wojciech Nowak, na 14 – Anna Migacz, 17 – Julia Połeć, 25 – Julia Brońska.

Wśród 11 – latków na 11 miejscu uplasował się Piotr Nowak, na 12 – Julia Trojanowska, 23 – Lena Mucha, 32 – Julia Basta.

Najmłodsi zawodnicy 10-letni zajęli: wysokie 4 miejsce – Zuzanna Piętka, 7 miejsce – Franciszek Leśniak, 8 – Maksymilian Miczołek, 9 – Małgorzata Budnik, 23 – Julia Mucha, 27 – Wiktoria Lachor.

O bardzo dobrym i wszechstronnym przygotowaniu przez trenerów wszystkich zawodników STP świadczy udział Sądeczan już kolejnego dnia w zawodach pływackich o zupełnie innym charakterze. W niedzielę 19 listopada tym razem na myślenickiej pływalni do startu zgłosiło się blisko 250 zawodników z 23 klubów, aby rywalizować w Zawodach Pływackich o Puchar TG Sokół – Myślenice w konkurencjach sprinterskich. 33 błękitnych Sądeczan dopingowanych przez trenerów Joannę Paszka i Tomasza Jasiurkowskiego, prezesa klubu Marka Ruchałę, rodziców i dziadków sprostali oczekiwaniom przywożąc do Nowego Sącza 18 złotych, 7 srebrnych i 11 brązowych krążków, co łącznie daje 36 wyjść na "pudło".

Wśród najmłodszych zawodników na podium wdrapali się Anna Brońska – 1 miejsce, Hanna Kliś – 3 miejsce podobnie jak Oliwier Świdrak.

W kategorii 7 latków Katarzyna Kuźma wypływała 3 miejsce, a Adam Maciak 2 i 3.

8-letnia Karolina Kurzeja i 9-letni Adrian Ruchała w klasyfikacji indywidualnej 3 krotnie odbierali złoty krążek i jeden raz srebrny. Dodatkowo należy podkreślić fakt, iż Adrian po czterech startach w klasyfikacji wieloboju chłopców 8-9 letnich był najlepszy, zaś Karolina zajętą 4 lokatę ustępując miejsc jedynie starszym koleżankom. Podsumowaniem pierwszego bloku zawodów była rywalizacja sztafet mieszanych 4x25m stylem dowolnym (Kurzeja Karolina, Walczak Szymon, Ruchała Adrian, Ruchała Weronika), po której "STP 1 młodsi" – stanęli na najniższym stopniu podium.

Kolejny blok startowy rozpoczął zmagania starszych zawodników, którzy udowodnili, że w życiu trzeba być elastycznym i to, co było w Oświęcimiu dzień wcześniej nie ma nic wspólnego z tym, co dzieje się w Myślenicach (oprócz stroju, czepka, okularków i wody- oczywiście). Tam? Wytrzymałość!!! Tutaj? Szybkość!!! - decydowała o ZWYCIĘSTWIE.

Lena Mucha, Zuzanna Piętka, Julia Basta, Filip Mordarski i Franciszek Leśniak szybko się przestawili a po zakończonych startach podium należało do nich.

Do worka, swoje dwa złote medale wrzuciła Sandra Sopata, srebro – Jakub Maciuszek, zaś brąz Alicja Hajduk.

Najstarsi zawodnicy STP również przyczynili się do wysokiego miejsca w klasyfikacji medalowej klubów. Szymon Tarasek zgarnął 2 brązowe krążki a Jakub Belski i Jakub Kurzeja po dwa złote. Ten ostatni dodatkową "nagrodę" – również w postaci złotego medalu wypływał w konkurencji OPEN na dystansie 50m stylem motylkowym. Zakończeniem zmagań była rywalizacja 12 sztafet mieszanych na dystansie 4x50m stylem dowolnym, w której brały udział 2 błękitne grupy: STP1 (Lena Mucha, Sandra Sopata, Szymon Tarasek i Jakub Kurzeja) i STP2 (Zuzanna Piętka, Jakub Belski, Alicja Hajduk i Filip Mordarski). Pierwsza z nich walcząc do końca na centymetry zajęła 1 miejsce, druga zaś uplasowała się, pośrodku stawki tj. na 6 miejscu.

Wyniki i osiągnięte rezultaty minionego weekendu są dowodem na to, że w pływaniu nie ma nic za darmo – na wszystko trzeba sobie zapracować, a wtedy można osiągnąć sukces. Za ciężką pracę słowa uznania należy skierować nie tylko do zawodników, ale również do trenerów, prezesa klubu i rodziców, bez których nie było by to możliwe. DZIĘKUJEMY!!!

Wszystkie wyniki indywidualne i klasyfikacje dostępne są na stronie internetowej swimart.

W GALERII dostępne są zdjęcia z Myślenic - część 1 i część 2.