Kto uzyskał najlepszy czas w sezonie w Polsce? Do kogo należała „KORONA”?

W Suchej Beskidzkiej 7 października odbyła się I runda okręgowych zawodów pływackich z cyklu SOBOTA PŁYWACKA – Puchar Wszechstronności Stylowej. Przy elektronicznym pomiarze czasu ścigało się 195 zawodników z 19 klubów małopolski w kategorii 10, 11 i 12- latków. Skromna, bo zaledwie 15 – osobowa grupa sądeckich pływaków, ale jakże dobrze przygotowana przez trenerów Jacka Michałowskiego i Tomasza Jasiurkowskiego zajęła w ostatecznej klasyfikacji drużynowej DRUGIE miejsce ustępując jedynie klubowi z Olkusza.

Na szczególną uwagę zasługuje udział 12 letniego Filipa Mordarskiego reprezentującego barwy błękitnych, który na pięć swoich startów każdy kończył na najwyższym stopniu podium zostając najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej. Ponadto należy wspomnieć, iż sądeczanin uzyskał najlepszy wynik w sezonie w Polsce na dystansie 50 metrów stylem motylkowym uzyskując czas 29.85 i 200 metrach stylem zmiennym z czasem 2:29.21.

W pierwszej dziesiątce Pucharu Wszechstronności Stylowej znaleźli się:

  • 6 miejsce – Wojciech Nowak; 12 lat
  • 10 miejsce – Julia Połeć – 12 lat
  • 6 miejsce – Piotr Nowak; 11 lat
  • 9 miejsce – Julia Trojanowska; 11 lat
  • 6 miejsce – Maksymilian Miczołek; 10 lat
  • 5 miejsce – Julia Gromala; 10 lat
  • 7 miejsce – Zuzanna Piętka; 10 lat

Tydzień później 14 października w Krakowie zawodnicy MKS STP Nowy Sącz rywalizują w finale zawodów „Pływaj z nami na Koronie”. Po trzech rundach przyszła pora na podsumowania. I tak łączna ilość zawodników startująca we wszystkich edycjach to 370 zawodników z 29 klubów w tym również spoza Małopolski. Nasze miasto reprezentowało 23 zawodników. W kategorii 9 – latków MKS STP Nowy Sącz zajął II miejsce, 10 – latków II miejsce, 11 – latków V miejsce, 12 – latków II miejsce, 13 – latków III miejsce.

Najmłodszy reprezentant naszego klubu 9 – letni Adrian Ruchała zdobył 5 złotych medali zostając jednocześnie najlepszym zawodnikiem na Koronie w swojej kategorii wiekowej. Filip Mordarski nie pozostawia złudzeń konkurencji i nie osiada na laurach - „KORONA” należała do niego. Pięć złotych i jeden srebrny krążek daje mu, podobnie jak Adrianowi tytuł najlepszego zawodnika. Filip pieczętuje swoje zwycięstwo pobijając swój własny z przed tygodnia czas w sezonie w Polsce na dystansie 50 metrów stylem motylkowym poprawiając go na 29.54.

Indywidualne wyniki każdego zawodnika dostępne są na stronie swimart.pl