Nasze osiągnięcia

Aby zobaczyć osiągnięcia naszych zawodników należy wejść na stronę swimrankings.net, gdzie znajdują się rekordy Klubu ustanowione przez naszych pływaków.

Po wejściu na stronę swimrankings.net należy ustawić odpowiednie zakładki, w celu przeanalizowania wyników wszystkich zawodników.

Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Ostrowiec Świętokrzyski 13 – 15.07.2018r.

Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Ostrowiec Świętokrzyski 13 – 15.07.2018r.Przez trzy dni Ostrowiec Świętokrzyski był gospodarzem Letnich Mistrzostw Polski 16 – letnich pływaków naszego kraju. Rywalizacja w Rawszczeźnie, była od samego początku rekordowa, o czym świadczą liczby. Do startu zgłosiło się 361 pływaków (to o 50 więcej niż przed rokiem, a o 100 więcej niż  w 2014 roku). Łącznie reprezentowali oni 115 klubów z całego kraju (co również było rekordem).

W eliminacjach MP popłynęli również podopieczni trenera Jacka Michałowskiego z STP Nowy Sącz. Wyścigi na długim basenie, "ramie w ramie" z najlepszymi rówieśnikami z całego kraju, było ogromnie pozytywnym doświadczeniem dla Michała, Kuby i Szymona. Indywidualnie każdy z nich stając na starcie dał z siebie 100%, o czym świadczą uzyskane wyniki lepsze od dotychczasowych rekordów życiowych  Z całej trójki sądeckich pływaków tylko Michałowi udało się zakwalifikować do finału B na dystansie 200m stylem motylkowym. Sam finał zmotywował go do tego stopnia, że popłynął jeszcze szybciej i w ostatecznej klasyfikacji, przeskoczył o 4 pozycje wyżej - zajmując 16 miejsce.

Czytaj więcej...

Weekend STP w Oświęcimiu, Piekarach i Gliwicach

OTYLIA SWIM CUP – SUMMER EDITION W piątek i sobotę najstarsi zawodnicy sądeckiego klubu: Michał Dyrek, Jakub Kurzeja, Jakub Połeć, Szymon Tarasek razem ze swoim trenerem Jackiem Michałowskim, wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Pływaniu, rozgrywanych na oświęcimskiej pływalni. Tam, byli jednak najmłodszymi zawodnikami w swojej kategorii wiekowej, która rozgrywana była dla 16-latków i starszych.

Duża konkurencja pod każdym względem (rocznika, Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Akademickie Związki Sportowe) nie pozwoliły żadnemu z błękitnych stanąć na podium, ale każdy z nich dał z siebie wszystko. Doceniają udział w tych zawodach nie tylko ze względu na poziom i rangę, ale przede wszystkim za to, że mieli okazję poprawić swoje "życiówki" i zrobić kolejny krok do przodu. W klasyfikacji drużynowej na 23 zgłoszone kluby zamknęli pierwszą dziesiątkę!!!

Czytaj więcej...

Kolejny raz lepszy od Wojdaka

Filip MordarskiFilip Mordarski, bo o nim mowa, jako jedyny reprezentował klub MKS STP Nowy Sącz w Drużynowych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 13-letnich. Druga runda zawodów odbyła się na krakowskiej pływalni przy szkole Mistrzostwa Sportowego i trwała dwa dni. W zawodach udział wzięło 143 zawodników z 31 klubów z okręgów: opolskiego, śląskiego, podkarpackiego i małopolskiego.

Sądeczanin startował w 4 konkurencjach:

  • 100 m stylem motylkowym uzyskując czas 1:01.66
  • 400m stylem dowolnym uzyskując czas 4:19.37
  • 200m stylem zmiennym uzyskując czas 2:17.48
  • 100m stylem dowolnym uzyskując czas 56.70

i we wszystkich uzyskał pierwszą lokatę. Najważniejszym startem okazał się dystans 400m stylem dowolnym, po zakończeniu którego Filip ustanowił NOWY REKORD OKRĘGU MAŁOPOLSKIEGO należący od 9 lat do Wojciecha Wojdaka. Rekord pobił w wielkim stylu, bo aż o 1,05 sekundy. To trzeci Rekord Okręgu Małopolskiego należący do sądeckiego pływaka TYLKO W OSTATNIM TYGODNIU!!!

Czytaj więcej...

Z PŁYWALNI wyjechał NA HULAJNODZE…

Filip MordarskiW niedzielę 3 czerwca zakończyły się dwudniowe zmagania małopolskich pływaków na najważniejszych zawodach podsumowujących cały rok szkoleniowy 2017/2018. Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Pływaniu Młodzików (10-13 lat), bo o nich mowa, odbyły się w Bochni na Krytej Pływalni im. Jana Kota, przy pełnym nadzorze Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Równocześnie został rozegrany Memoriał patrona miejscowego basenu (18 krotnego Mistrza Polski-indywidualnie i drużynowo i 12 krotnego rekordzisty z okresu II Rzeczypospolitej) na dystansie 200m stylem dowolnym. 335 zawodników z 26 klubów Małopolski ścigało się łącznie w 30 konkurencjach indywidualnych i 6 drużynowych. Na stracie nie mogło zabraknąć sądeckich pływaków.

14 osobowa grupa w tym 8 chłopców i 6 dziewcząt przy pełnym wsparciu trenerów Jacka Michałowskiego i Tomasza Jasiurkowskiego podjęła rywalizację, po której na koncie błękitnych znalazło się łącznie 20 medali. Z 13 złotych krążków 6 należało do Filipa Mordarskiego, który równocześnie został Najlepszym Zawodnikiem w kategorii 13-latków.

Czytaj więcej...

Z Nowego Targu z workiem medali…

Z Nowego Targu z workiem medali…W minioną niedzielę 27 maja 2018r. ponad 40 zawodników MKS STP Nowy Sącz stanęło na słupkach startowych nowotarskiej pływalni, walcząc w II edycji zawodów pływackich o Puchar Burmistrza Nowego Targu.

Całą grupą, (jak zawsze z resztą) opiekowali się sądeccy trenerzy Joanna Paszka i Jacek Michałowski, którzy bacznie obserwowali zmagania swoich podopiecznych. Nie da się ukryć, że błękitni po raz drugi ugruntowali swoją wysoką pozycję na tych zawodach, przywożąc 64 medale. W ostatecznej klasyfikacji zajmują czołowe miejsce na podium ze 115 medalami w tym 60 złotych, 29 srebrnych, 26 brązowych krążków.

W zmaganiach drużynowych młodsi przedstawiciele sądeckiego klubu mogli cieszyć się z 1 i 3 miejsca na podium, starsi zaś zawodnicy, bardziej doświadczeni nie pozostawili nikomu złudzeń i całe pudło zabrali dla siebie. Nagrodą za ten wysiłek, było odebranie z rąk trenera Jacka Michałowskiego pamiątkowych dyplomów i słów uznania.

Czytaj więcej...