Poprawił rekord aktualnego Wicemistrza Świata

Filip Mordarski Na tydzień przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia przyszedł czas na najważniejszy sprawdzian sądeckich pływaków.

Dwudniowe zmagania w Zabierzowie na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego podjęli 10-12 latkowie. Ponad 270 zawodników z 21 klubów całego regionu stanęło do rywalizacji w tym 17 błękitnych pod opieką trenerów Jacka Michałowskiego, Tomasza Jasiurkowskiego i prezesa klubu Marka Ruchały.

Po ciężkich i wyczerpujących treningach, po lepszych i gorszych dniach, po chwilach zwątpienia i nadziei nadszedł moment na zweryfikowanie i posumowanie ostatnich miesięcy wytężonej pracy - nie tylko zawodników, ale również trenerów. Jaką ocenę za ten sprawdzian dostali? Bez wahania należy powiedzieć, że "5"!!!

W kategorii 10- latków nasi reprezentanci zajęli 5 miejsce, wśród 12-latków 2 miejsce ustępując jedynie miejsca BOSiR-owi Brzesko. Z medalami do domu wrócili:

INDYWIDUALNIE:

 • 1 miejsce Mordarski Filip – 200m dowolny; 12 lat
 • 1 miejsce Mordarski Filip – 100m grzbietowy; 12 lat
 • 1 miejsce Mordarski Filip – 50m dowolny; 12 lat
 • 1 miejsce Mordarski Filip – 400m dowolny; 12 lat
 • 1 miejsce Mordarski Filip – 50m grzbietowy; 12 lat
 • 1 miejsce Mordarski Filip – 100m dowolny; 12 lat
 • 1 miejsce Mordarski Filip – 800m dowolny; 12 lat
 • 3 miejsce Piętka Zuzanna – 50m dowolny; 10 lat
 • 3 miejsce Piętka Zuzanna – 50m grzbietowy; 10 lat
 • 3 miejsce Miczołek Maksymilian – 50m motylkowy; 10 lat
 • 3 miejsce Nowak Wojciech – 50m klasyk; 12 lat
 • 3 miejsce Nowak Wojciech – 100m zmienny; 12 lat

DRUŻYNOWO:

 • 1 miejsce sztafeta chłopców 12 lat 4x50m zmiennym
  Mółka Bartosz, Nowak Wojciech, Nowak Piotr, Mordarski Filip
 • 1 miejsce sztafeta chłopców 12 lat 4x50m dowolnym
  Mółka Bartosz, Nowak Wojciech, Nowak Piotr, Mordarski Filip
 • 1 miejsce sztafeta chłopców 12 lat 4x100m dowolnym
  Mółka Bartosz, Nowak Wojciech, Nowak Piotr, Mordarski Filip
 • 1 miejsce sztafeta dziewcząt 10 lat 4x50m dowolnym
  Gromala Julia, Mucha Julia, Budnik Małgorzata, Piętka Zuzanna
 • 2 miejsce sztafeta dziewcząt 10 lat 4x50 zmiennym
  Piętka Zuzanna, Lachor Wiktoria, Gromala Julia, Mucha Julia

Po wszystkich konkurencjach w statystyce medalowej MKS STP NOWY SĄCZ uplasował się na wysokim 4 miejscu.

Na oddzielną uwagę zasługuje 12-letni Filip Mordarski. Jego sprawdzian należy ocenić na "6"!!! To na niego w ostatnim czasie skierowały się oczy wszystkich pływaków, trenerów i ludzi związanych ze środowiskiem pływackim w naszym regionie. Do niego również "wpłynęło morze" gratulacji. Ale zacznijmy od początku.

Filip z Mistrzostw Okręgu wrócił z 7 złotymi medalami. Ale do tego zdążył nas przyzwyczaić w ostatnim czasie. Jest to jednak dowód na to, że nie osiada na laurach i nadal jest najlepszym 12-letnim pływakiem w Małopolsce. Największą niespodzianką i prezentem pod choinkę, jaką zrobił nie tylko sobie, ale i prowadzącemu go trenerowi Jackowi Michałowskiemu i nam wszystkim – wiernym kibicom było ustanowienie NOWEGO REKORDU OKRĘGU  na dystansie 400m stylem dowolnym i uzyskanie czasu 4:30.78. Odrobienie tego zadania było dużym wyzwaniem dla Sądeczanina, gdyż rekord okręgu przez ostatnie 9 lat należał do Wojciecha Wojdaka (obecnego wicemistrza świata z Budapesztu na dystansie 800m stylem dowolnym). Skromny pływak pochodzący z Brzeska, z którym liczą się już światowe gwiazdy pływania, jako pierwszy polubił to wydarzenie na jednym z portali społecznościowych, dając tym samym wyraz akceptacji i szacunku dla młodego adepta tej właśnie dyscypliny. Dla Filipa i trenera pobicie rekordu okręgu o blisko 4 sekundy jest z jednej strony uwieńczeniem ciężkiej pracy, z drugiej zaś wyzwaniem i zachętą do dalszych zmagań. Jakby tego było mało, Sądeczanin kolejnego dnia zawodów pobija KOLEJNY REKORD OKRĘGU tym razem na dystansie 200m stylem dowolnym uzyskując na finiszu czas 2:09.18 – to można już traktować, jako rozwiązanie zadania z "gwiazdką". W ciągu 2 dni zmagań, Filip startował 10 razy pokonując dystans o łącznej długości 1700 metrów a to, czego dokonał przeszło najśmielsze oczekiwania. Życzymy młodemu, sądeckiemu zawodnikowi i jego trenerowi, aby droga, którą poszli doprowadziła ich tam, gdzie dziś jest Wojciech Wojdak ze swoim trenerem Marcinem Kacerem - a nawet jeszcze dalej…!!! Trzymamy mocno kciuki. POWODZENIA!!!!!!!!!!!!!!

Mamy nadzieję, że pozostali zawodnicy MKS STP zostali tym faktem pozytywnie zmotywowani do dalszej ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń, które stoją na drodze do osiągnięcia wymarzonego sukcesu.

Kategoria:

Ta strona korzysta z plików cookies ("ciasteczka"). Pozostając na niej, wyrażasz na to zgodę Dowiedz się więcej...