Mikołajkowe pływanie z Otylią Jędrzejczak

III Mikołajkowa Olimpiada Pływacka 2017 o Puchar Otylii Jędrzejczak W miniony weekend w Dębicy odbyła się III Mikołajkowa Olimpiada Pływacka 2017 o Puchar Otylii Jędrzejczak.

8-letnia Karolina Kurzeja i 9-letni Adrian Ruchała z MKS STP Nowy Sącz pod opieką swoich starszych braci i mam stanęli na starcie do rywalizacji z blisko 650 pływakami z całej Polski i Ukrainy. W sobotni poranek Olimpiadę otworzyła oficjalnie sama pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia Otylia Jędrzejczak w towarzystwie gościa specjalnego Oktawii Nowackiej. Obie panie - Mistrzyni olimpijska z Aten i brązowa medalistka IO w Rio de Janeiro były cały czas do dyspozycji zawodników w czasie trwania zawodów, a na ich twarzach ciągle widać było uśmiech, empatię i radość z obcowania z młodymi sportowcami.

Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, dostać autografy, zamienić „słowo”, nawiązać nowe znajomości, wymienić doświadczenia. Cały dzień przebiegał pod hasłem niespodzianek: premiowane serie, loteria fantowa, a najważniejszą z nich były obchody 34 urodzin Otylii ze śpiewem, życzeniami i tortem urodzinowym – rozdanym po zdmuchnięciu świeczek i rozkrojeniu dla zawodników Olimpiady.

W pierwszym dniu zmagań nasi zawodnicy startowali stylem dowolnym, motylkowym, grzbietowym i klasycznym na dystansie 50 metrów. Dla Adriana był to drugi, zaś dla Karoliny pierwszy start w życiu na długim basenie. W niedzielę błękitni ścigali się na dystansie 100 metrów. Karolina stylem dowolnym i klasycznym, Adrian dowolnym i motylkowym.

Dwudniowe zmagania sądecka para zawodników STP zakończyła z przytupem przywożąc łącznie 10 medali. Adrian zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej o tytuł Najlepszego Zawodnika Mikołajkowej Olimpiady (suma 3 najlepszych wyników wg FINA), Karolina natomiast wypływała 1 miejsce otrzymując z rąk samej Otylki Puchar z tytułem Najlepszej Zawodniczki w roczniku 2009. Należy również podkreślić fakt, że na ponad 60 zgłoszonych do rywalizacji klubów bardzo skromna reprezentacja MKS STP Nowy Sącz dźwignęła w klasyfikacji medalowej swój klub na 20 miejsce. W tym miejscu należy wyjaśnić, że pozostała część zawodników z Nowego Sącza podjęła zmagania na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Zabierzowie.

Ale to już temat na kolejny artykuł.

W Galerii dostępne są zdjęcia.

Kategoria:

Ta strona korzysta z plików cookies ("ciasteczka"). Pozostając na niej, wyrażasz na to zgodę Dowiedz się więcej...