Święto Niepodległości na oświęcimskiej pływalni

Otwarte Mistrzostwa Województwa Małopolskiego W minionym tygodniu 10 i 11 listopada na krytej pływalni MOSiR w Oświęcimiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Małopolskiego. W związku z tym w zawodach udział wzięło ponad 320 zawodników z 37 klubów z Małopolski oraz województwa Mazowieckiego, Opolskiego, Podkarpackiego, Świętokrzyskiego, Łódzkiego i Śląska. Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych 13-latków, 14-15 latków, 16 lat i starsi.

Na starcie stawiła się 7 – osobowa, męska grupa przedstawicieli MKS STP Nowy Sącz pod opieką trenera Jacka Michałowskiego i prezesa klubu Marka Ruchały. W pierwszym dniu zmagań - zawodników a przede wszystkim organizatorów zaskoczył nagły brak prądu, dlatego część konkurencji przeniesiono na kolejny dzień rozpisując je w taki sposób, aby jak najmniejszym kosztem obciążyć zawodników. Jednak, w niektórych przypadkach okazało się, że ze względu na przerwane zawody w piątek pływacy mięli wszystkie swoje starty jednego dnia. Błękitni, po raz kolejny ścigali się z najlepszymi zawodnikami naszego kraju. Wyniki tych startów świadczyły o wysokim poziomie Sądeczan a przede wszystkim o bardzo dobrej formie, właściwym przygotowaniu i efektywnych ciężkich treningach poprzedzających zawody.

Najlepiej zaprezentował się Michał Dyrek, który po dwuletniej przerwie w pływaniu dwukrotnie stawał na podium Mistrzostw Okręgu zdobywając w konkurencji 50m i 100m stylem motylkowym odpowiednio trzecie i drugie miejsce, udowadniając jednocześnie że nigdy nie jest za późno na powrót do ciężkiej pracy. Młodsi koledzy klubowi Piotr Sadowy i Filip Tomaniewski stanęli na trzecim miejscu podium za konkurencję Piotr -200m stylem grzbietowym, Filip na tym samym dystansie stylem motylkowym. Zaś w czołówce sprinterów znalazł się Jakub Kurzeja, który zajął piąte miejsce na 50m stylem dowolnym przegrywając z zawodnikiem z pierwszego miejsca o "długość paznokcia", czyli 0, 25 sekundy. Różnica między pierwszymi siedmioma miejscami w tej konkurencji wyniosła 0,38 sek. tyle wynosi czas mrugnięcia ludzkiego oka. Obok wymienionych zawodników nasze miasto reprezentowali również Jakub Połeć, Bartosz Kulig i Szymon Tarasek, którzy również po ciężkiej rywalizacji wrócili z kolejnymi "życiówkami".

W Galerii dostępne są zdjęcia.

Wszystkie wyniki i statystyka Otwartych Mistrzostw Województwa Małopolskiego znajduje się na swimart.pl lub megatiming.pl

Kategoria:

Ta strona korzysta z plików cookies ("ciasteczka"). Pozostając na niej, wyrażasz na to zgodę Dowiedz się więcej...