Małopolska Liga Dzieci – Memoriał Andrzeja Kiełbusiewicza

Memoriał Andrzeja Kiełbusiewicza W sobotę 04.11.2017 r. na krytej pływalni w Tarnowie odbył się Memoriał Andrzeja Kiełbusiewicza, w którym uczestniczyło blisko 200 zawodników dziesięcio i jedenastoletnich z 16 klubów z terenu całej Małopolski. Podczas zawodów uwagę przykuła obecność żony Małgorzaty i córki Anny śp. Andrzeja Kiełbusiewicza – znakomitego zawodnika i trenera pływania, który dwukrotnie w swojej karierze był mistrzem Polski, siedmiokrotnie wicemistrzem i dziewięciokrotnie brązowym medalistom mistrzostw Polski. Założyciel sekcji pływackiej ZKS Unia Tarnów i twórca zawodów "Już pływam", które w tym roku rozpisane są na 25 listopada w kalendarzu zawodów pływackich.

Dwunastoosobowa reprezentacje MKS STP Nowy Sącz pod opieką trenera Tomasza Jasiurkowskiego w statystyce medalowej wśród 10-latków zdobyła 2 miejsce uzyskując 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale. W kategorii 11-latków 5 miejsce zdobywając po jednym krążku każdego koloru.

Z medalami wrócili do domu Mucha Lena (złoto), Piętka Zuzanna (2 złota), Miczołek Maksymilian (srebro), Nowak Piotr (srebro), Leśniak Franciszek (2 brązowe), Basta Julia (brąz).

Wśród konkurencji 4x50 m stylem dowolnym sądecka sztafeta w składzie Leśniak Franciszek, Budnik Małgorzata, Mateusz Mółka, Piętka Zuzanna zajęła najwyższe miejsce na podium pozostawiając w tyle zawodników z Solnego Miasta Wieliczka i SMS Galicja Kraków.

Imprezie jak zawsze towarzyszyło sporo emocji, wysiłku, ale również była to kolejna okazja do satysfakcji i radości z uzyskanego wyniku dla każdego uczestniczącego w zawodach klubu.

Wszystkie wyniki indywidualne poszczególnych zawodników dostępne są na stronie swimart.pl

Kategoria:

Ta strona korzysta z plików cookies ("ciasteczka"). Pozostając na niej, wyrażasz na to zgodę Dowiedz się więcej...