13

Brązowych medali

17

Grand Prix Polski w Pływaniu

Plakat z zawodów przedstawia pływaka Grand Prix Polski w Pływaniu przyciągnęło uwagę przez dwa dni trwającej rywalizacji, która miała miejsce 9 i 10 marca na pływalni w Oświęcimiu. Nasz klub reprezentowali: Karolina Kurzeja (15 lat), Katarzyna Kuźma (14 lat) oraz Kacper Świdrak (15 lat).

Cała rywalizacja była prowadzona w kategorii OPEN, co oznaczało brak podziału na kategorie wiekowe. Nasza młoda reprezentacja skupiła się w związku z tym na zdobywaniu doświadczenia na tego typu imprezach na basenie o długości 50 m oraz na poprawieniu swoich rekordów życiowych. Nasi błękitni zawodnicy mieli również okazję rywalizować z najlepszymi zawodniczkami i zawodnikami w Polsce, którzy na tych zawodach walczyli o kwalifikacje olimpijskie.

Zdobyte doświadczenie na pewno będzie cenne w nadchodzących Mistrzostwach Polski dla 14- i 15-latków.

Małopolska Liga Dzieci

Medale z zawodówW sobotę 2 marca na pływalni im. Jana Kota w Bochni, odbyły się pierwsze zawody po feriach zimowych. Były to zawody z cyklu Małopolska Liga Dzieci, gdzie do rywalizacji przystąpiły zawodniczki i zawodnicy 10-letni i młodsi.

Nasz klub reprezentowała 13-osobowa reprezentacja, która jak zwykle świetnie przygotowana przez trenerki stanęła na wysokości zadania, wygrywając klasyfikacje medalową‼️ Zdobywamy 7 złotych🥇, 2 srebrne🥈 i 4 brązowe🥉 medale.

Również sztafeta mieszana 10-latków w składzie: Lilianna Mordarska, Katarzyna Matras, Oskar Pociecha i Filip Gruca, nie dała szans rywalom pewnie wygrywając i sięgając bo złoto.

W całych zawodach wystartowało 356 dzieci z 21 klubów, co jeszcze bardzie pokazuje jak świetnie przygotowane były nasze zawodniczki i zawodnicy. Gratulacje dla naszych młodych pływaków i trenerek Joanny i Marity.

• 4 x 25m dowolny 10 lat - Liliana Mordarska. Katarzyna Matras, Oskar Pociecha, Filip Gruca

Dwóch zawodników z STP na podium w klasyfikacji generalnej3 i 4 lutego odbyły się pierwsze zawody pływackie w sezonie 2024.

3 lutego w Oświęcimiu zawodniczki i zawodnicy 11-13-letni wzięli udział w rywalizacji z cyklu "Sobota pływacka". Były to zawody wszechstronności stylowej, podczas których pływaczki i pływacy mogli sprawdzić się z konkurentami w każdym stylu.

Jak zwykle nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania zdobywając 12 medali / 5 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe/. Tym samym zajęliśmy 2. miejsce w Małopolsce w klasyfikacji medalowej. W łącznej klasyfikacji drużynowej 11-13-latków, nasza 14-osobowa reprezentacja zajęła 3. miejsce, a zawodniczki i zawodnicy 11-letni wygrali klasyfikacje drużynową w swojej kategorii wiekowej!

Jan Rylewicz z dorobkiem 4 złotych i 1 brązowego medalu został najlepszym zawodnikiem 11-letnim. W tej samej kategorii Piotr Nowak zajął 3. miejsce, a Jakub Piętka miejsce 5. Wśród dziewcząt 11-letnich najwyżej w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę znalazła się Małgorzata Kurzeja, która zajęła 4 lokatę, a jej koleżanka klubowa Zofia Krzak uplasowała się na 5 pozycji. Wśród dziewcząt 12-letnich 5.miejsce zajęła Łucja Podgórska.

• 100m zmienny 11 lat - Rylewicz Jan

Medal z okazji 100-lecia PZPW dniu 27 stycznia br. odbyła się w Krakowie Noworoczna Konferencja Organizacyjno-Szkoleniowa trenerów i instruktorów pływania.

Zwieńczeniem Konferencji było uroczyste wręczenie okolicznościowych medali z okazji 100-lecia Polskiego Związku Pływackiego.

Niezmierni miło jest nam poinformować, że trener Jacek Michałowski znalazł się w gronie osób odznaczonych 🏅 Serdecznie GRATULUJEMY!

Trener Jacek dobrze otworzył sezon pływacki dla naszego klubu... teraz kolej na naszych podopiecznych ;)💪🏻

Zawodnicy STP podczas Mistrzostw Okręgu8 i 9 grudnia 2023 to dni, które zapiszą się złotymi zgłoskami w historii klubu STP Nowy Sącz.

To w tych dniach, 20 osobowa reprezentacja klubu wzięła udział w Mistrzostwach Województwa  Małopolskiego Dzieci i Młodzików, które odbywały się na pływalni w Oświęcimiu.

Na oświęcimskim basenie zagościło 478 zawodniczek i zawodników z 25 klubów pływackich z całej Małopolski.

W ciągu dwóch dni zmagań nasi zawodnicy zdobyli 18 złotych, 10 srebrnych i 8 brązowych medali, co pozwoliło nam na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji medalowej, ustępując jedynie 78-osobowej reprezentacji Szkoły Mistrzostwa Sportowego Galicja Kraków.

W piątek swoje starty rozpoczęli zawodnicy 11, 12 i 13-letni oraz dwóch naszych dziesięciolatków, Jan Rylewicz i Jakub Piętka, którzy wraz z 11-letnimi Marcelem oraz Oliwierem Świdrakami wystartowali w sztafecie 4x100m stylem dowolnym w kategorii wiekowej 11 lat zdobywając 2. miejsce. W tym dniu wystartowała również sztafeta dziewcząt na tym samym dystansie w kategorii wiekowej 12 lat, w skład której weszły: Anna Brońska /12 lat/, Milena Leśnik /12 lat/ Łucja Podgórska /11 lat/ oraz Maja Bocheńska /12 lat/ zajmując ostatecznie 3. miejsce na podium.

Dwa weekendy zawodów w Oświęcimiu za nami!

IMG 20231122 WA0000Trochę z opóźnieniem, ale chcielibyśmy podsumować ostatnie dwa weekendy startów naszych zawodników… a działo się dużo.

Pierwsze zawody to oczywiście Małopolskie Zawody Wytrzymałości i Wszechstronności w Pływaniu, które odbyły się 12 listopada w Oświęcimiu. Do zawodów zgłosiło się 366 zawodniczek i zawodników z 20 klubów, w tym 18 osobowa reprezentacja MKS STP Nowy Sącz.

Zawody zostały podzielona na dwa bloki. W pierwszym bloku wystartowali zawodnicy 10 i 11-letni pod opieka trenerki Joanny Paszki, w drugim popołudniowym zawodnicy 12 i 13-letni pod opieka trenera Jacka Michałowskiego.

Jak zwykle nasza reprezentacja nie zawiodła oczekiwań zarówno trenerów, jak i kibiców wygrywając ranking medalowy!!! Zdobywamy łącznie 16 medali, w tym 9 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe.

Na szczególna uwagę zasługuje występ naszych 10-letnich chłopców, którzy w swojej kategorii wiekowej na dystansie 200 m stylem dowolnym zajęli całe podium / 1. miejsce - Jan Rylewicz, 2. miejsce - Jakub Piętka, 3. miejsce - Piotr Nowak/.

Pozostałe wyniki naszych zawodniczek i zawodników, którzy stanęli na podium podczas tych zawodów: